Kas kindlustada tasub ka suvilat või maakodu?

Kodukindlustuse vajalikkust mõistetakse aina enam ja teatakse, et häda korral on kindlustus elukoha taastamisel või remontimisel abiks. Kui aga päevakorda kerkib suvila või maamaja kindlustamine, tekib pahatihti küsimus, milleks see vajalik on.

Miks ja millal võiks kindlustada suvekodu, selgitab If Kindlustuse varakindlustuse tootejuht Veiko Sepp.

Pikanäpumehed suvilaid ei säästa

Statistika kinnitab, et suvilad ja maakodud on praegusel ajal sageli “hästi varustatud”, seal hoitakse väärtuslikke esemeid. Teisalt aga ei viibita suvilates enam terve suve nagu vanasti. Ette tuleb perioode, kus suvila on päevade kaupa tühi ja seda teavad ka pikanäpumehed.

Veiko Sepp toonitab, et suvila kindlustamine põhielukohaga samaväärselt, varguste ja õnnetuste kaitseks, on igati mõistlik, sest õnnetus ei hüüa tulles ka suvilas.

Torud lõhkevad ka maamajades

Paljud õnnetused suvilates on seotud erinevate veelekete ning veetorude külmumisega. Viimased probleemid on levinumad küll külmal ajal ehk sügisel ja talvel, mil suvilates ja maakodudes vähem viibitakse ja sel põhjusel neid ka tagasihoidlikumalt köetakse.

Ent boiler või veetoru võib lõhkeda ka soojemal perioodil ja just sellest riskist tulenevate kahjude vastu tasuks kindlustada ka suvekodu.

Oma suvekodusid tasub üle kontrollida ka pärast elektrikatkestusi, et võimalikke seadmete rikkeid vältida.

Erinevate kodukindlustuse pakettidega saab tutvuda siit.

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.