If Kindlustuse blogi

Kas tead, mitu nutitelefoni päevas ära lõhutakse?

Pilt on illustreeriv.Foto: Scanpix/Sakala/Marko Saarm.

Igapäevases kasutuses olevate seadmetega juhtubki palju õnnetusi. If Kindlustusse laekub kodukindlustusega kaetud vara osas 3-4 nutiseadmega seotud kahjunõuet päevas.

Kõige levinum õnnetus on nutiseadme kukkumine, aga esineb ka veekahjustusi. Suurimad õnnetusjuhtumiga seotud kulud küünivad paari tuhande euroni. 

If Kindlustuse ostuspetsialisti Tõnu Tammiste sõnul kukub telefon kõige sagedamini põrandale või kõnniteele kas seda taskusse pannes, sealt võttes või ka niisama telefoni kasutades. 

Õnnetused nutiseadmetega ei hüüa tulles, küll aga võib nutiseadme vigastamise ohtu vähendada või selle suisa olematuks muuta, kui seadme kaitsmisele aegsasti mõelda. Uue telefoni puhul võiks inimene teha kõik selleks, et eset võimalikult turvaliselt ja pikaajaliselt saaks kasutada. 

“Tänapäeval toodetakse väga kvaliteetseid kaitseümbriseid ja -klaase spetsiaalsetele mudelitele,” pöörab Tammiste tähelepanu eri võimalustele.

Kaitseümbrised või -klaasid ei muuda telefoni kasutusmugavust kehvemaks, küll aga on nutiseade oluliselt paremini kaitstud. Samas rõhutab Tammiste, et õnnetusi aitab ennetada ka inimese enda hoolsus ja ettevaatlikkus. 

“Kui ühe käega korvpalli mängida ning teisega telefoni hoida, siis on suur tõenäosus, et see telefon ühel hetkel käest libiseb,” toob ta näite, kuidas telefoni ei peaks kasutama.

Kaitse oma uut nutiseadet ja sõlmi mobiilikindlustuse leping siin.

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.