If Kindlustuse blogi

Kas valvekaamerad mõjutavad ka kindlustusjuhtumite esinemist?

Turvakaamera olemasolu kodukindlustuse hinda eriti ei mõjuta.Foto: Shutterstock

Võib arvata, et kui paigaldad enda koju turvakaamera, oled varaste eest kindlalt kaitstud, see vähendab võimalust koju sisse murda ning kaamerate olemasolu langetab ehk ka kodukindlustuse hinda.

Kindlustuse statistikast samas ei tule välja, et kahjujuhtumites oleks märkimisväärset vahet. If Kindlustuse varakindlustuse tootejuht Veiko Sepp selgitas lähemalt.

Sepp sõnas, et laialt võttes on kodudes, kus on turvakaamera, tavaliselt rohkem vara, mida kaitsta soovitakse. Ühe külje pealt pakuvad kaamerad kaitset, samas teisalt võib eeldus, et seal on rohkem vara, tekitada enam huvi valedes inimestes.

„Me ei näe, et kodukindlustuse vaates annaks kaamerate olemasolu märkimisväärset eelist. Kodukindlustuse hinna osas on sel marginaalne mõju,“ märkis Sepp.

Kindlustuspaketi saad valida vastavalt sellele, milline on su kindlustusvajadus. Selleks, et oma kodu kõige paremini kaitsta ja end alati turvaliselt tunda, tuleks valida võimalikult laia kaitsega kodukindlustuse pakett.

Kui soovid kodukindlustuse kohta rohkem infot ja arvutada, kui palju maksab sinu kodu kindlustamine, saad seda teha siit. If Kindlustusega saad võtta ühendust ka telefonil 777 1211.

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.