If Kindlustuse blogi

Keraamiline põrandaplaat purunes, kas kindlustus aitab terve põranda remontida?

Kindlustus hüvitab põrandaplaadid reeglina samaväärsega, see tähendab, et uue plaadi hind peab jääma endisega võrreldes samasse hinnaklassi.Foto: Shutterstock

Selliseid majapidamisi on ilmselt üksikuid, kus köögi, koridori või vannitoa põrandat ei kataks keraamilised plaadid. Tegemist on ühe väga levinud, praktilise ja äärmiselt tugeva põrandakattega. Kui siiski juhtub, et põrandaplaat või mitu purunevad ja need tuleb välja vahetada, kas kindlustus katab vajadusel ka kogu põranda plaatide välja vahetamise kulu?

Kindlasti on palju neid nutikaid koduomanikke, kes uusi keraamilisi plaate põrandale pannes mõned plaadid varuks hoiavad, et vajadusel oleks asendus võtta. Mis saab aga siis, kui õnnetus juhtub ja mõni raskem ese maha kukub ning plaati vigastab ja asendusplaati pole kusagilt võtta?

Kodukindlustus katab ka terve põranda remondikulu

If Kindlustuse varakahjude grupijuhi Lauri Nõu kinnitab samuti, et keraamiline plaat on tegelikult üsna vastupidav materjal ja ega see naljalt niisama katki lähegi. “Pigem tuleb kogu põrand välja vahetada siis, kui juhtub suurem veeõnnetus ja vesi läheb konstruktsioonide vahele,” toob ta näite. „Aga kui peaks siiski keraamiline plaat purunema, on muidugi tegu kindlustusjuhtumiga ja vajadusel vahetatakse kogu põrand.“

Tihti ongi nii, et kui plaat või paar on mingil põhjusel purunenud, on inimesel endal varu olemas olnud või poest vajalik leitud ja plaadid asendatakse kindlustuse omavastutuse piires ise. Kõige tähtsam ongi Nõu sõnul see, et põrand säilitaks veekindluse. Kliente tuleb ette mitmesuguseid, mõni ei hakka kriimu pärast plaati vahetamagi.

Uus põrand sama hinnaga

Kindlustus hüvitab põrandaplaadid reeglina samaväärsega, see tähendab, et uue plaadi hind peab jääma endisega võrreldes samasse hinnaklassi. “On olnud neidki kliente, kes tahavad kallimat ja uhkemat põrandat, sellisel juhul saavad nad ise kindlustuse hüvitatule juurde maksta,” selgitab Nõu.

Selliseid kurioosseid näiteid talle aga ei meenugi, kus kaval klient on üritanud kindlustust petta ja nende kulul remonti teha. Kogenud kindlustusspetsialistid on kõike näinud ja nendega naljalt juba nipitada ei saa. Lisaks on kindlustuspettus kriminaalselt karistatav kuritegu ja õnneks ei ole selliseid sihilikke tegevusi märgata.

Kõige olulisem on oma kindlustuspoliis süvenenult läbi lugeda ja veenduda, kas vajalik kaitse on kodule tagatud.

If Kindlustuse kodukindlustuse pakettidega saab tutvuda siin.

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.