Kindlustusselts annab nõu: kuidas ennetada kodust tulekahju?

Foto: Shutterstock.

Kodu on paljude jaoks kõige turvalisem ja tähtsam koht. Üks suurimaid kodurahu ohustajaid on teadagi tulekahju. Millised on enimlevinud tulekahjude põhjused ning mida nende vältimiseks teha saab?

If Kindlustuse varakahjude grupijuht Lauri Nõu räägib, et kõige sagedamini saavad tulekahjud alguse elektririketest, kütteseadmetest ning inimlikest eksimustest.

Elektriseadmed põhjustavad omajagu tulekahjusid

Sageli võib juhtuda olukord, mil kodunt lahkudes jääb sisse näiteks pliit, triikraud või mõni muu koduelektroonika. Ülekoormatud pikendusjuhtmed, liiga kauaks sisse jäänud lambid, radiaatorid ning pesumasinad võivad samuti tulekahjusid põhjustada.

Päästeameti andmetel on Eestis aastas keskmiselt 200 tulekahju, mille põhjustajateks ongi just nimelt erinevad elektriseadmed. Seega tasub alati jälgida ja kontrollida kodumasinate seisukorda.

Kui majas on ahiküte, võib tulekahju alguse saada ka sealt. Ülekütmise tagajärjel võib ahi üle kuumeneda, tahm süttida ning hoone lõpuks sootuks hävida.

Kõikides majapidamistes peab kindlasti olema suitsuandur ning väga soovitatav on osta ka vingugaasiandur. Mõned seadmed isegi kombineerivad mõlema anduri omadused. Tulekustuti kuulub samuti ohutuse raudvarasse.

Kui leek tõesti lõõmama hakkab, siis tuleb sellest kohe teatada Päästeametisse numbril 112 ja proovida ohutult oma lähedased, lemmikloomad ning iseennast tulekahjust eemale hoida.

Oma kodu tasub alati kaitsa kodukindlustusega, mis võib õnnetuste korral aidata väga paljude probleemide lahendamisel. Kodukindlustuse kohta saab lähemalt lugeda ning selle hinda arvutada siin.

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.