If Kindlustuse blogi

Kindlustusselts: mida kõike peaks tormide kohta teadma?

Foto:Shutterstock.

Tormid on viimastel aastatel muutunud peaaegu et iganädalaseks nähtuseks. Ainuüksi eelmise aasta augustis registreeriti If Kindlustuses üle 120 äikesega seotud juhtumi, mis puudutas kellegi kodust vara.

Millised on kõige sagedasemad tormikahjud?

Kõige levinumad tormikahjustused on If Kindlustuse varakahjude grupijuhi Lauri Nõu sõnul purunenud katused ja kukkunud puud. Katuste parandamine hõlmab paraku ka vihmavee tagajärjel kodus tekkinud kahjustuste remontimist.

Kui puu peaks tormiga krundile kukkuma, siis muru tuleb majaomanikul taastada oma kulu ja kirjadega. Kui aga kodune vara on kindlustatud, siis on kindlustuskaitse all ka aed, krundil asuvad väiksemad hooned ning mööbel.

Kui torm tabab ootamatult, siis sageli langevad ohvriks paljud õue jäänud esemed või asjad, näiteks batuudid. Ka puude osas tuleks silmad lahti olla ja jälgida, ega mõni neist kukkumisohus pole.

Harvemal juhul võib torm maha murda väiksemaid kuure, varjualuseid või kahjustada majade fassaade.

Kuidas neid ennetada?

Kõige kergem viis tormikahjustusid ennetada on muidugi mädanenud või kukkumisohtlike puude eemaldamine ning aias kasutatavate asjade varju all hoidmine.

Tormi saabudes tuleb kõik aknad-uksed kindlalt kinni panna ning auto parkida turvalisse kohta. Ka koduelektroonika on mõistlik äikesetormi ajaks vooluvõrgust välja võtta.

Et rahaline kahju õnnetuse korral oleks võimalikult väike, tasub üle vaadata ka kodukindlustuse kindlustusleping. Kodukindlustuse pakette leidub mitmeid ning oma vara kaitsmiseks on kindlasti mõistlik mõni neist välja valida ja soetada. Kontrollima peaks, et kindlustusleping hõlmaks ka koduse vara kindlustust.

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Märksõnad: , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.