If Kindlustuse blogi

Kindlustusselts selgitab, mida teha tulekahjude ennetamiseks

Foto: Shutterstock.

Kodu on paljude jaoks kõige turvalisem ning tähtsam paik. Üks suurim kodurahu ohustaja on rahvakeeli punane kukk ehk tulekahju. Millised on enimlevinud tulekahjude põhjused ning mida nende vältimiseks teha saab?

If Kindlustuse varakahjude grupijuht Lauri Nõu nendib, et kõige sagedamini saavad tulekahjud alguse elektririketest, kütteseadmetest ning inimlikest eksimustest.

Tihtipeale võib juhtuda, et kodunt lahkudes jääb sisse pliit, triikraud või mõni muu koduelektroonika. Ülekoormatud pikendusjuhtmed, liiga kauaks sisse jäänud lambid, radiaatorid ning pesumasinad võivad samuti tulekahjusid põhjustada.

Päästeameti andmetel on Eestis aastas keskmiselt 200 tulekahju, mille põhjustajateks ongi just erinevad elektriseadmed. Seega tasub kindlasti jälgida kodumasinate seisukorda ning proovida meeles pidada, mida just kasutanud oled ning kõik stepslist välja tõmmata.

Kui majas on ahiküte, võib tulekahju alguse saada ka sealt. Ülekütmise tagajärjel võib ahi üle kuumeneda, tahm süttida ning hoone lõpuks sootuks hävida.

Kõikides majapidamistes peab kindlasti olema suitsuandur ning väga soovitatav on osta ka vinguandur. Mõned seadmed isegi kombineerivad mõlema anduri omadused. Tulekustuti kuulub samuti ohutuse raudvarasse.

Elektriseadmeid tuleks aeg-ajalt kontrollida ning näiteks kord paari aasta jooksul lasta elektrikul kõik süsteemid üle vaadata.

Kui leek tõesti lõõmama hakkab, siis tuleb sellest esmajärjekorras teatada Päästeametisse numbril 112 ning proovida ohutult oma lähedased, lemmikloomad ning iseennast tulekahjust distantseerida.

Oma kodule tasub kindlasti teha ka kodukindlustus, mis võib õnnetuste korral aidata väga paljude probleemide lahendamisel. Kodukindlustuse kohta saab lähemalt lugeda ning kindlustuse hinda arvutada siit.

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.