Kodukindlustus kodukontorile: Kas see on võimalik?

Foto:Pixabay.

Paljud meist töötavad tänapäeval kontori asemel hoopis koduseinte vahel. Kui aga tekib soov kodu kindlustada, tekib küsimus ka kodukontori kindlustamise kohta. Kas see läheb elamispinna alla või klassifitseerub hoopis töökohana?

Kodukindlustuse lepingut sõlmides tuleb lähtuda sellest, mis on kindlustatava hoone tegelik otstarve,” räägib If Kindlustuse varakindlustuse tootejuht Veiko Sepp. Kui seal elatakse (vahet ei ole, kas kindlustusvõtja ise või keegi kolmas, nt üürnik) on tegemist elukondliku kinnisvaraga ning sellist hoonet või korterit saab edukalt kodukindlustuse lepinguga kindlustada.

Sepp lisab, et isegi kui tegemist on kodukontoriga, kus samaaegselt elatakse, kuid tehakse ka tööd, on kindlustuse mõistes tegemist kodukindlustusega. Kui aga korteris/hoones tegeletakse ainult ettevõtlusega (büroo, kauplus vms) ja seal ei elata, on tegemist ettevõtluses kasutatava varaga ning seda kodukindlustuse alt kindlustada ei saa. Sedasorti vara kindlustamiseks on eraldi tootena välja toodud ettevõtte varakindlustus.

Koduse vara kindlustamisel on oluline nüanss, kellele vara kuulub ja kes on vara alaline kasutaja. Sealjuures ongi rõhk sõnal “alaline”. Näiteks kui töötajale on tööandja poolt antud telefon ning seda kasutatakse igapäevaselt, on seda kodukindlustuse alt võimalik kindlustada, olgugi, et tegelik asjade omanik on tööandja.

Kodukindlustuse kohta saab lähemalt lugeda ning kindlustuse hinda arvutada siit.

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.