If Kindlustuse blogi

Kodukindlustus: kuidas kujuneb kinnisvara kindlustussumma?

Kodusid kindlustatakse aina enam ning elukondlikust kinnisvarast Eestis on praeguseks kindlustatud umbes pool (50%).Foto: Shutterstock

Kes ei teaks väljendit, et minu kodu on mu kindlus. Oma kodu on inimese üks hinnalisemaid varasid, mille kindlustamisele pööratakse iga päevaga üha rohkem tähelepanu.

Kuidas kujuneb kindlustatava kinnisvara kindlustussumma ja millele tasub seejuures tähelepanu pöörata?

Kodusid kindlustatakse aina enam

If Kindlustuse varakindlustuse tootejuhi Veiko Sepa sõnul näitavad erinevad hinnangud ja uuringud, et elukondlikust kinnisvarast Eestis on kindlustatud umbes pool (50%).

“Meie enda statistika kohaselt on ligi 70% kindlustatud hoonetest korterid, ülejäänud elumajad ja suvilad,” räägib Sepp. Tema sõnul on kodude kindlustamine tõusuteel, kuna üldine teadlikkus suureneb.

Sepa sõnul on ka vanemate majade kindlustamine aasta-aastalt tõusuteel. Ühelt poolt on sellegi põhjuseks varem mainitud teadlikkuse kasv, kuid kindlasti ka fakt, et nooremad inimesed on kolimas maale ja ostavad järjest enam vanemaid taluhooneid, mida taastada.

Konkreetne kindlustussumma puudub

If Kindlustus taastab Veiko Sepa sõnul hooned vastavalt tegelikule taastamisväärtusele ehk konkreetne kindlustussumma puudub. Teisisõnu – kindlustatud hoone taastatakse kahjueelsele kujule, olenemata sellest, kui kalliks see läheb.

Erandiks on Sepa sõnul siiski hooned, mille vanus on üle 50 aasta. Sellised hooned kindlustatakse jääkväärtusele. Sepp räägib, et jääkväärtustele kindlustamist on vanemate hoonete puhul võimalik vältida läbi renoveerimiste.

Kõiksuguste kindlustust käsitlevate teemade puhul, kuid eriti vanemate hoonete puhul, tasub kindlasti ühendust võtta If Kindlustuse nõustajatega, kes aitavad kliendil aru saada, et hoone poleks alakindlustatud. 

Kodukindlustuse kohta saab lähemalt lugeda siit. Klienditeenindajatelt saab nõu küsida, kui helistada If Kindlustuse kindlustustelefonil 777 1211.

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.