If Kindlustuse blogi

Kodukindlustus: mida peaks teadma 0 € omavastutuse kohta?

Foto:Shutterstock.

Kodukindlustuse sõlmimiseks on praegu väga ja soodne aeg, sest If Kindlustus pakub kuni selle aasta novembri lõpuni kestva kampaania käigus kõikidele seda teinud klientidele boonusena 0€ omavastutuse esimese kahjujuhtumi korral.

Mida selle kohta kindlasti teadma peaks?

Esmalt tasub silmas pidada, et antud pakkumine kehtib mistahes kindlustuslahenduse korras ning olenemata kahju põhjusest. Kui kindlustusperioodil juhtub üks kahju, siis klient midagi maksma ei pea.

Statistiliselt ei pöördu enamik kodukindlustuse kliente oma kindlustusseltsi poole sagedamini kui kord aastas.

Lisaks on mõistlik If Kindlustuse kaudu kindlustades valida oma kodu kaitseks kõige laiemat kaitset pakkuv koguriskipakett. Nulleurone omavastutus rakendub siis näiteks juhul, kui kliendi varale on põhjustanud kahju keegi kolmas osapool (st mitte kindlustusvõtja ise ega tema pereliige).

Koguriskipaketti ning nulleurost omavastutust illustreerib hästi sageli korterites toimuvad kahjujuhtumid, kus ülemisel naabril hakkab uputama. Sel juhul kvalifitseerub naaber kahju tekitajana ning vastavalt kindlustustingimustele hüvitab If kliendile kahju ilma omavastutust rakendamata.

Teise näitena võib tuua varguse või vandalismi, kus keegi teine varastab või lõhub kindlustusvõtja vara. Ka sel puhul ei rakenda If Kindlustus koguriskipaketis omavastutust.

Tuleb aga kindlasti täpsustada, et antud boonus (0€ omavastutus koguriskipaketis, kui põhjustajaks keegi teine) kehtib kindlustustingimustega, s.t pole tegemist pelgalt kampaania ajal kehtiva boonusega.

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.