If Kindlustuse blogi

Kodukindlustus: mis aastaajal kodus enim õnnetusi juhtub?

Kõige stehnikavidinatega, mida kasutatakse kõige rohkem ning mida ka endaga kaasas kantakse.Foto: Shutterstock.

Kes teeb, sel juhtub. Suvekuudel, kui inimesed on aktiivsemad ning liiguvad rohkem, juhtub ka õnnetusi pea poole võrra rohkem kui ülejäänud aasta jooksul. Seda näitab ka viimase kolme aasta statistika. 

Kõige sagedamini olid suvised õnnetusjuhtumid seotud telefonide, nutiseadmete ja arvutitega, ehk siis tehnikavidinatega, mida kasutatakse kõige rohkem ning mida ka endaga kaasas kantakse.

Kõikidest suvel toimunud õnnetustest moodustasid nutiseadmete ja arvutitega toimunud õnnetused 36%. 21% juhtudest tõi häda majja vesi.

Kõige sagedamini olid veeavariide põhjuseks torustiku lekked, kuid paha tegi ka vee tungimine läbi katuse ja konstruktsioonide. 8% suvel toimunud õnnetustest oli seotud elektriga ja voolu kõikumisega.

Sama palju õnnetusi (8%) on põhjustanud suvised ilmaolud. Nimelt teevad kodudele kahju ka ehitisi vintsutavad tormituuled ja purustava võimega rahesadu. 

If Kindlustuse ostuspetsialist Tõnu Tammiste selgitab, et tugev tuul rebib lahti plekkkatuste ääri ning lõhub katusekivisid. Sellisel juhul lisanduvad tuule tekitatud kahjudele tihtipeale ka vihmaveest tingitud veekahjud. 

“Äärmuslikematel juhtudel on torm ära rebinud kogu maja katuse,” räägib Tammiste. Rahe lõhub aga kasvuhooneid, välitelke, katusealuseid ja ka katuseid.

Kodukindlustuse lepingu saad sõlmida siin.

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.