Kodus on veeleke, kas kindlustuse koduabi tuleb ja aitab?

Veekahjud on kõige levinumad kindlustusjuhtumid, millega If Kindlustuse kodukindlustus kokku puutub.Foto: Shutterstock

Veekahjud on kõige levinumad kindlustusjuhtumid, millega If Kindlustuse kodukindlustus on pidanud kokku puutuma, ning eriti problemaatilised on sellised olukorrad kortermaja elanikele, sest enamasti saab kannatada hoopis naabrite korter ja vara.

Millega peaksid aga kodukindlustust ostes arvestama, et kindlustusselts sulle ka ootamatult juhtunud kahjud hüvitaks ning kas päästma tuleb ka koduabi?

Ootamatult katki läinud toru või muul põhjusel tekkinud veeavarii võib tuua kaasa mitmeid ebameeldivusi ja suuri kulutusi, eriti kui seejuures saab kahjustada peale sinu enda vara ka naabri korter. Majapidamistes juhtuvatest kodukindlustuse kahjujuhtumitest on lausa 27% veekahjud.

Selliseid õnnetusi on mitmesuguseid, alates katkistest torudest ja rikki läinud pesumasinast, nõudepesumasinast või boilerist kuni naabri korteri üleujutuseni välja. Need igapäevased juhtumid ja leiavad aset mitmetes kodudes.

Kuigi kindlustus ühtegi seesugust õnnetust ennetada ei saa, aitab ta hüvitada tekkinud kahjustusi. If Kindlustus hüvitab sulle kodus lõhkenud toru tagajärjel tekkinud uputuse kahjud. Samuti aitab kindlustusselts sind olukorras, kui veeleke on põhjustatud kolmandate isikute, näiteks naabrite poolt. See kehtib kõigi kodukindlustuspakettide korral.

Veel suurema turvatunde tagad endale aga koguriskipaketiga. Kui sul on koguriskipakett, siis saad kutsuda igal ajal endale appi ka Ifi 24/7 Koduabi, mis aitab sind kodus juhtunud avariiolukordade kõrvaldamisel. Abi saamiseks tuleks helistada kindlustustelefonil 777 1211. 

Kodukindlustuse hinda saad arvutada siit.

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.