If Kindlustuse blogi

Kortermajas elades on vastutuskindlustus äärmiselt vajalik

Vastutuskindlustus ei ole küll kohustuslik seaduse mõttes ja seda ei nõua ka pangad, küll on see aga vägagi vajalik riskide maandamise ja meelerahu pärast.

Pisut enam kui pooled elanikkonnast on oma kodu ära kindlustanud. Ühelt poolt on see alati pangapoolne nõue juhul, kui teie kodu on ostetud laenuga. Teisalt on see lihtsalt väga mõistlik, kuna keegi ei taha ju mõne rumala õnnetuse tagajärjel kodust ilma jääda või seda oma raha eest taastama hakata.

Kui kodukindlustuse vajalikkust mõistavad täna paljud, siis nii mõnigi kord tekitab küsimusi vastutuskindlustuse olemus ja vajalikkus. Vastutuskindlustus on väga vajalik neile, kes võivad mõne õnnetuse tagajärjel põhjustada kahju oma naabritele. Seega on see eriti oluline kortermajas elades.

Seda on kõige lihtsam illustreerida ühe reaalsest elust pärit näitega.

Tallinna ühe viiekordse kortermaja viimase korruse elanikud sõitsid nädalavahetuseks Lõuna-Eestisse. Nagu ikka, kukkus just sellel ajal nende köögi seinalt alla eelmiste omanike poolt halvasti paigaldatud soojaveeboiler. Torud purunesid ja vesi hakkas voolama.

Kuniks keegi seda lõpuks märkas, jõuti majas üldvee kinni keeramise ning põhjuse jälile, oli veekahjustusi saanud kõik neli (!) allpool asuvat korterit. Remondikalkulatsioon ulatus kümnetesse tuhandetesse eurodesse, mis kõik nõutakse sisse õnnetuse põhjustanud korteriomanikult. Teda päästis nendest kuludest just vastutuskindlustus.

Kõige levinumad õnnetused on kortermajas just veega seotud. Lekkivad torud, vigased ühendused, tõrked kodumasinates, hooletus ja hajameelsus. Lisaks on veeavariid palju raskem märgata, kuna torud on enamjaolt varjatud, inimesed on kodust ära ja veeleke ei tekita olulist müra, lõhna ega muud nähtavat.

Kindel on aga see, et suuremal osal veelekke juhtudest on palju suuremad kahjud just all elavate korterite elanikel, mitte selles korteris, kus õnnetus alguse sai.

Eelmisel aastal hüvitas If Kindlustus ainuüksi nõude- ja tavalise pesumasina lekke poolt tekitatud kulusid rohkem kui 150 000 euro eest.

Loomulikult on vastutuskindlustusega kaetud ka muud kahjud, mis võivad tekkida kolmandatele osapooltele (nt tulekahju, elektrihäired jne).

Isegi, kui alumise korruse naabril on endal kodukindlustus, võib antud kindlustusfirma esitada omakorda nõude õnnetuse põhjustajale. Seepärast ongi just kortermajas elades väga oluline lisaks kodukindlustusele, lisada paketti ka vastutuskindlustus.

Kodukindlustuse ja vastutuskindlustuse hinda saad arvutada siit.

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.