If Kindlustuse blogi

Kui juhtub halvim: mida teha, kui kodu hävib?

Kodu on meie kindlus ja varjupaik ning selle kaotamist ei sooviks keegi kunagi näha. Ent mis juhtub siis, kui aset on leidnud halvim võimalikest stsenaariumitest ning kodu on ootamatult hävinenud?

Omavastutust ei kaasne

Kuna kodu kaotamine on emotsionaalselt igaühele meist sedavõrd kurb sündmus, siis kodukindlustuse olemasolul on elementaarne, et omavastutust antud kindlustusjuhtumi korral tasuma ei pea.

Korteri kindlustamisel tasub meeles pidada, et valitud kindlustuskaitsete hulka kuuluks ka vastutuskindlustus: sedamoodi kaitsed sa end tasumast kolmandatele isikutele tekitatud kahju.

Sealjuures tasuks tähele panna, et kindlustussumma oleks piisavalt suur, kuna liiga väikese summa korral ei pruugi naabri korteri taastamine kindlustushüvitise eest olla võimalik.

Kes taastab ning mis saab mööblist ja tehnikast?

Kui aset on leidnud kindlustusjuhtum, teostab ehitus- või remonditöid If Kindlustuse partner.

Kindlustuslepingu sõlmimisel tasub hoolikalt jälgida, et lisaks kindlustusobjekti taastamisele ja vastutuskindlustusele oleks kaitse all ka hoones asuv tehnika ja mööbel. Teatud kindlustuspakettides, nagu näiteks koguriski- või klassikpakett on lisaks hoonele kaitstud ka sisseehitatud mööbel koos tehnikaga. Samas ka nende pakettide puhul tasub olla tähelepanelik ja enda muu mööbel ja kodune vara kindlustusega kaitsta.

Täpsemalt saab If Kindlustuse kodukindlustuse pakettidega tutvuda siin  ning lisaküsimuste korral võib alati helistada Ifi kindlustustelefonile 777 1211.

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.