If Kindlustuse blogi

Kui koerad ja kassid pahandust teevad: milline kindlustus annab parima kaitse kodule, kus elavad neljajalgsed lemmikud?

Kassidel on kombeks kraapida pehmet mööblit, puitu, tapeeti või ronida mööda kardinaid.Foto: Shutterstock

Kui oled oma kodu ootamatuste ja õnnetuste vastu kindlustanud, ei pea sa tundma muret lõhkenud toru, hiljem ilmnenud ehitusvigade ega varaste tekitatud kahju eest, aga mis saab siis, kui kahju tekitajaks on hoopis koer või kass?

Lemmikutel ikka juhtub

Lemmikloomad ei armasta üldiselt üksi kodus olla – neil tükib igatsus peale ja teinekord tehakse ärevuse või igavuse tõttu igasuguseid koeruseid. Muidugi ei tekita loom omanikule meelega rahalist kahju, aga kahjuks ei ole ootamatute kahjustuste kompenseerimiseks muud varianti kui kindlustada oma kodu ka lemmikute koerustükkide vastu. 

Kõige rohkem kahju tekitavad kodus koerad, kellele meeldib kraapida, närida või mängida nii ennastunustavalt, et ei märkagi, et jooksu pealt raadio, nutitelefon või teler põrandale maandus. Sageli näritakse katki mõni tool, aga mõnel suurel koeral läheb kaubaks ka diivan.

Kassid on küll väiksemad, aga võivad siiski kodule omajagu kahju teha. Kassidel on kombeks kraapida pehmet mööblit, puitu, tapeeti või ronida mööda kardinaid.

Kas kodukindlustus katab lemmiku tehtud kahju?

If Kindlustus täiendas hiljuti oma kodukindlustuse koguriskipaketti, mis on turul ainulaadne. Tegemist on ühe kõige ulatuslikuma kodukindlustusega, mille kaitseulatus on väga lai. Olgu selleks tulekahju, veeavarii, vargused, ekstreemsed ilmaolud, ehitusvead või vandalism. Koduse vara kindlustus katab ka õnnetuste käigus katki läinud või varguse käigus kadunud seadmed.

Koguriskikindlustuse alla kuulub nüüdsest ka kaitse lemmikloomade põhjustatud kahju vastu. Kui avastad õhtul töölt koju tulles, et koer on päeva jooksul katki kraapinud kalli diivani, ei tarvitse sul teha muud, kui võtta ühendust kindlustusfirmaga, kes hüvitab tekkinud kahjud kuni 3000 euro ulatuses.

Koguriskipaketiga käib kaasas ka Ifi 24/7 koduabi, mis aitab kõrvaldada kodus juhtunud õnnetuste tagajärjed. Kindlustada on võimalik lisaks korterile või majale ka kõiksugu kõrvalhooned nagu garaaž, saun või suvila.

Kui soovid leida kodukindlustuse kohta rohkem infot või uurida, kui palju läheb maksma sinu kodu kindlustamine, loe selle kohta lähemalt If Kindlustuse kodulehelt. If Kindlustusega saad võtta ühendust ka telefonil 777 1211.

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.