If Kindlustuse blogi

Kui palju maksab lemmikloomakindlustus?

Üks parimaid viise kodulooma ootamatuste eest kaitsta on teha lemmikloomakindlustus. Ent kui palju see maksab ning mille eest If Kindlustuse lemmikloomakindlustus täpsemalt kaitseb?

Sõltub loomast

Lemmikloomakindlustuse igakuine makse võib varieeruda ning sõltub muuhulgas ka looma tõust ja vanusest. Keskmiselt on koera igakuine kindlustusmakse 15 eurot kuus, kassi puhul 11 eurot. Täpsema summa saad välja arvutada lemmikloomakindlustuse lehel.

Sellel, miks hind kasside ja koerte puhul veidi erineb, on lihtne põhjus: kuna koertega liigutakse rohkem, on ka võimalikke ohtusid rohkem.

Mille eest kindlustus kaitseb?

Lemmikloomakindlustuse maksimaalsed väljamaksed sõltuvad sellest, millisele kindlustussummale on klient otsustanud looma kindlustada.

Ravikulude kindlustuskaitsel on maksimaalne fikseeritud limiit 1000 eurot juhtumi kohta, milleni arved sageli ka tõusta võivad. Nimelt võib lemmikloomade ravi osutuda üsna kopsakaks väljaminekuks, kuna ette võib tulla nii ootamatuid õnnetusi kui ka operatsioone.

Lisaks kehtib lemmikloomakindlustuse puhul ka vastutuskindlustus, mille fikseeritud limiit on 3500 eurot juhtumi kohta. Niisiis, kui loom peaks juhuslikult tekitama kahju kolmandale isikule, hüvitab selle samuti lemmikloomakindlustus. Ehkki summa võib tunduda suur, on ka selle limiidi ulatuses nõudeid aeg-ajalt välja makstud.

Ühtlasi saab omanik määrata kindlustussumma, mis hüvitatakse talle looma varguse, kadumise, haiguse või õnnetusjuhtumi tagajärjel, valides selleks summa vahemikus 100 kuni 2500 eurot.

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.