If Kindlustuse blogi

Kui vesi satub päriselt ahju. Mis on veeavariide peamiseks põhjuseks ning kuidas end suurte kulude eest kaitsta?

Veeavariid on ühed kõige sagedasemad õnnetusjuhtumid.Foto: Shutterstock

Veerikked on tõeliselt ebameeldivad õnnetused, ja seda nii sinule kui alumistele naabritele. Teeme selgeks, kui suur probleem see on ja mis võivad olla veeavarii tagajärjed.

“Veega seotud õnnetused on väga sagedased,” ütles If Kindlustuse varakindlustuse tootejuht Veiko Sepp. “See on üks peamisi kahjude liike kodukindlustuses ja ühtlasi ka kõige tihedamini esinev kahju kodudes,” märkis ta.

Sepp sõnas, et paljuski on veeavariid seotud torude purunemisega – lausa 68% veekahju juhtumitest on põhjustatud torustiku purunemisest või naabri torustiku lekkest. Tihti on süüdi näiteks ülemine korterinaaber. “Kui selline probleem tekkis aga sinu enda korteris, siis võid ujutada hoopis ise oma naabreid”. Selline õnnetus võib minna üsna kalliks maksma, sest kui sa vastutuskindlustust võtnud ei ole, pead kahju naabrile ise oma taskust kinni maksma.

Seetõttu soovitab Sepp võtta nii kodukindlustus, koduse vara kindlustus ja ka vastutuskindlustus.

Koduse vara ehk kodus olevate asjade kindlustusega hüvitatakse sulle veega hävinenud asjad klassik- ja koguriski paketis uue eseme ostuhinnaga. Sinu kodu suuruse järgi arvutatakse, mis summas saad oma kodust vara kindlustada.

Vastutuskindlustus kaitseb aga kahju puhul, mille oled ise või on sinu pereliikmed teistele põhjustanud. Kui sinu korterist alguse saanud veeuputus rikub alumise naabri lae, siis hüvitab If naabritele tekitatud kahju ja ka vajalikud õigusabi- ning kohtukulud. 

On hea teada, et kodukindlustuse koguriskipaketiga käib kaasas ka Ifi 24/7 Koduabi, mis aitab kõik kodus tekkinud avariid kiirelt ära lahendada. Nii ei pea sa veeuputusega ise maadlema, vaid saad olla kindel, et If sulle appi tõttab.

Kui vajad rohkem infot kodukindlustuse ja selle tingimuste kohta, leiad selle If Kindlustuse veebilehelt. Kui tahad suhelda klienditeenindajaga, võta julgelt ühendust telefoni teel, helistades numbril 777 1211.

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.