If Kindlustuse blogi

Kuidas aitab kodukindlustus, kui hävineb väärtuslik ese?

Kodukindlustuse pakettides on kunstiesemed automaatselt kaetud 4000 euroga. Foto: Shutterstock.

Mõned esemed on inimestele hindamatu väärtusega ning kui need peaks saama kahjustada, ei leia neile asendust. If Kindlustuse varakindlustuse tootejuht Veiko Sepp annab nõu, kuidas käitub kodukindlustus, kui hävineb väga väärtuslik kunstiese, mida ei saa asendada ega välja vahetada. 

Lepi kokku eseme väärtus

Kodukindlustuse pakettides on kõik kunstiesemed automaatselt kaetud 4000 euroga. Samas on võimalik kindlustuslepingu sõlmimise ajal leppida kokku ka konkreetse kunstiteose kindlustussumma ja see sisestatakse siis eraldi poliisile.

“Kui inimene ütleb, et ese on väärtuslikum kui 4000 eurot, siis lepitakse kindlustusega kindlustussummas kokku ning kindlustus hüvitab kahjusumma,” selgitas Sepp.

Kindlustuspaketi hind reeglina ei muutu, kuid liiga suure summa (näiteks üle 10 000 euro) puhul võib tekkida küsimus, kas kindlustusfirma on nõus nii suurt riski enda peale võtma. “Siiski oleneb kõik konkreetsest juhtumist,” nentis Sepp.

Hindamatud esemed

Mõningad esemed on inimese jaoks aga hindamatud ning sel puhul saabki klient kindlustusandjaga eraldi kindlustussummas kokku leppida.

Kui soovid kodukindlustuse kohta rohkem infot, vaata siit või võta ühendust If Kindlustusega telefonil 777 1211.

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.