If Kindlustuse blogi

Kuidas käib kodu ja sealse vara hindamine kindlustuse jaoks?

Kodu on meie kalleim vara, mistõttu on selle kindlustamine igati mõistlik tegevus, et hoida ära soovimatud väljaminekud.Foto: Shutterstock

Ükski õnnetus ei hüüa tulles. Isegi mitte omas kodus. Seetõttu on kodukindlustus eriti hea moodus end võimalike juhtumiste eest kaitsta. Olgu selleks veekahjustus, tulekahju või hoopis mõni teine õnnetus. Isiklik vara on meile kõige kallim, kuidas seda aga adekvaatselt hinnata?

Klient hoone taatamisväärtust määrama ei pea

Kõigepealt pannakse paika hoone või korteri kindlustusväärtus. Tavapäraselt kindlustab If Kindlustus eraklientide hooned taastamisväärtuses ning kindlustussummat enam poliisile ei kanta. Klient ise oma hoone taastamisväärtuse määramisega tegelema ei pea, sellega tegeleb kindlustusselts.

“Taastamisväärtuse õiglaseks hindamiseks küsime kliendi käest infot hoone suuruse ja ehitusaasta kohta ning kas tegemist on kivi- või puumajaga,” selgitab If Kindlustuse varakahjude grupijuht Lauri Nõu.

“Vanemate hoonete puhul uurime ka renoveerimisaastaid erinevate osade puhul, näiteks katusel, siseviimistlusel, torustikul jne,” selgitab Nõu. Kõige selle juures on tähtis jälgida, et esitatud andmed on õiged. “Olemasolevad lepingud on soovitatav kindlasti uuenduse hetkel üle vaadata, kas on midagi muutunud või lisandunud.”

Vaata üle, millist vara kodus leidub

Kuigi If Kindlustus pakub koduse vara kindlustussumma lähtudes hoone ruutmeetrite arvust, siis peaks klient üle kontrollima, kui palju ja mis iseloomuga vara tal kodus on, et poliisile märgitav summa oleks piisav ka suurte õnnetuste puhul. Nii saab klienti koguriski paketi korral osta asemele vajadusel uue samaväärse eseme. “Seetõttu tulebki kõik olulisemad ja kallimad esemed üle vaadata, näiteks hinnaline mööbel, kallis kodutehnika ja -elektroonika ,” räägib Nõu.

Kinnisvara puhul on tavapärane, et kahjustatud hoone või korter taastatakse. Kahjujärgselt tulevad kohale olukorda hindama If Kindlustuse puhul litsentsiga ning pädevad remondipartnerid, kes määravad kahju ulatuse ning esitavad firmale ja kannatada saanud isikule remondikalkulatsiooni, mille alusel määratakse kahjusumma ning remonditakse hoone.

Korrektsete andmetega sõlmitud kindlustusleping tagab kiire ja sujuva kahjukäsitluse.

Kodukindlustuse hinda saad mugavalt arvutada siit

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.