If Kindlustuse blogi

Kuidas käib kodu ja sealse vara hindamine kindlustuse jaoks?

Õnnetusi võib juhtuda ka kodustes tingimustes ning tekkinud kahju taastamiseks pole paremat varianti kui kodukindlustus. Enne lepingu sõlmimist tuleb kindlasti aga oma vara üle hinnata.

Kõigepealt pannakse paika hoone või korteri kindlustusväärtus. Tavapäraselt kindlustab If Kindlustus eraklientide hooned taastamisväärtuses ning kindlustussummat enam poliisile ei kanta. Klient ise ei pea oma hoone taastamisväärtust hindama, seda teeb tema eest kindlustusselts.

„Selleks, et taastamisväärtust õigesti hinnata, küsime kliendi käest hoone suurust, ehitusaastat ning kas on tegemist kivimaja või puumajaga,“ selgitas If kindlustuse varakahjude grupijuht Lauri Nõu. „Kui on tegemist vanemate hoonetega, küsime ka renoveerimisaastaid erinevate osade puhul, nagu näiteks katusel, siseviimistlusel, torustikul jne. Kõige selle juures on väga tähtis jälgida, et meile esitatud andmed oleksid õiged. Samuti soovitan ka olemasolevad lepingud vähemalt uuenduse hetkel kindlasti üle vaadata, kas on midagi muutunud või lisandunud.“

Kuigi If Kindlustus pakub koduse vara kindlustussumma läbi hoone ruutmeetrite arvu, peaks klient igaks juhuks üle kontrollima, kui palju ja mis iseloomuga vara tal kodus on, et poliisile märgitav summa oleks kindlasti piisav ka suurte õnnetuste puhul. Kui klient on valinud koguriski paketi, siis on vara kindlustatud sellisel põhimõttel, et kui juhtub õnnetus ja vara enam taastada ei saa, saab ta osta samaväärse uue eseme. “Seetõttu tulebki kõik olulisemad ja kallimad esemed üle vaadata, näiteks hinnaline mööbel, kallis kodutehnika ja -elektroonika ,” tõdeb Nõu.

Kinnisvara puhul on tavapärane, et kahjustatud hoone või korter taastatakse. Kahjujärgselt tulevad kohale olukorda hindama If Kindlustuse puhul litsentsiga ning pädevad remondipartnerid, kes määravad kahju ulatuse ning esitavad firmale ja kannatada saanud isikule remondikalkulatsiooni, mille alusel määratakse kahjusumma ning remonditakse hoone.

Korrektsete andmetega sõlmitud kindlustusleping tagab kiire ja sujuva kahjukäsitluse.

Kodukindlustuse hinda saad mugavalt arvutada siit.

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.