If Kindlustuse blogi

Kuidas kodust vara tormituulte eest kaitsta?

Kui rõdule või terrassil on jäänud veel aiamööblit, mis võib lendu tõusta, siis tasub tormide saabudes need kindlasse kohta varju panna.Foto: Shutterstock

Sügisel on tugevad tormituuled meie laiuskraadil tavapärane nähtus. Seda enam tasub olla ettenägelik ning väärtuslikud asjad hoovi pealt ära korjata. Kuid tähelepanelik tasub olla ka korteriomanikel.

Kõige levinumad tormikahjud on purunenud katused ja kukkunud puud. Kuna tormiga kaasneb väga tihti ka vihmasadu, siis katkise katusega esinevad kodudes sageli ka vihmaveest tulenevad kahjustused.

Suureks abimeheks koduomanikule on koduse vara kindlustamine. Jah, murdunud puu tõttu koledaks muutunud muru tuleb majaomanikul taastada oma kulu ja kirjadega, kuid krundil asuv aed, mööbel ja väiksemad abihooned on kindlustuskaitse all.

Pane lendu tõusvad asjad kinnisesse ruumi

If Kindlustuse varakahjude grupijuht Lauri Nõu soovitab tuulega lendu tõusta võivad asjad alati kinnisesse ruumi ära panna, et need ootamatult saabuva tormiga minema ei lendaks ning sellega tagada, et hilisemad kahjud oleksid võimalikult väikesed. Sama võiksid vaadata ka korteriomanikud, kellel võib rõdul olla mööblit või muid asju, mis võivad lendu minna.

“Halvimal juhul võib torm maha murda õue peal olevaid väiksemaid kuure, varjualuseid või kahjustada ka majade fassaade,” lisab Nõu, kes soovitab ka lastele mõeldud batuudi sügiseste tormide eel kindlasti kokku panna. See võtab kergesti tuule alla ning võib ise vastu puud lennates kasutuskõlbmatuks muutuda.

Tormikahjude ennetamiseks on mõistlik kutsuda aeg-ajalt arborist ning lasta vaadata üle krundi peal kasvavad puud ning vajadusel tuleks mädanenud või muul moel kukkumisohtlikud puud turvaliselt eemaldada.

Pargi auto puudest eemale

Kui on teada, et torm tuleb, siis vaata üle ka asukoht, kuhu oma auto pargid ning võimalusel jäta sõiduk puudest eemale, et seda murduvate okste ja kukkuvate puude eest kaitsta.

Et rahaline kahju oleks tormiga kaasnevate õnnetuse korral võimalikult väike, tasub üle vaadata ka kodukindlustuse kindlustusleping. Kontrollima peaks, et kindlustusleping hõlmaks ka koduse vara kindlustust.

Kodukindlustuse kohta saad lähemalt lugeda ja hinda arvutada siit.

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.