If Kindlustuse blogi

Kuidas toimida kodukindlustusega, kui oled kolimas?

Foto: Shutterstock.

Elad sa kas majas, korteris või üürid hoopiski kinnisvara välja – kodukindlustus vastutab sinu meelerahu eest. Kui oled aga elupaigast välja kolimas, siis millal peaks vana kindlustuse lõpetama ja tegema uue? 

Ära lõpeta kindlustust liiga vara

If Kindlustuse varakindlustuse tootejuhi Veiko Sepa sõnul tuleks enda vana kindlustus lõpetada alles siis, kui oled vanast elukohast täielikult välja kolinud. Kolimise käigus võib teadupoolest juhtuda igasugu erinevaid äpardusi – näiteks vigastad vana kodu seina või ust. Seetõttu ei tasuks kindlasti kindlustust enne lõpetada.

Kui lõpetad kindlustuse liiga vara, pead kolimise käigus juhtunud vigastuste eest ise vastutama. Samal põhjusel on soovitatav kindlustada ka enda uus kodu juba enne sisse kolimist. Kodukindlustuse kaitse all on paljud ootamatud õnnetusjuhtumid, mis võivad kodus tekkida.

Vastutuskindlustus hüvitab teistele põhjustatud kahju

Samas võib ette tulla ka olukord, et kahjustad kolimise käigus hoopiski trepikojas mõne naabri ust. “Sel puhul aitab sind vastutuskindlustus,” selgitas Sepp. Nimelt kaitseb kinnisvaraomaniku vastutuskindlustus sind kahju puhul, mille oled ise või sinu pereliikmed (lapsed, elukaaslane) teistele põhjustanud. 

Ka vastutuskindlustus tuleks teha enne uude kohta kolimist, sest siis korvab kindlustus kolimise käigus naabritele tekitatud kahju ning hüvitab vajadusel ka õigusabi- ja kohtukulud.

Kodukindlustuse ja vastutustuskindlustusega saad tutvuda siin.

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.