Õnnetus ei hüüa tulles, ütleb vanarahvatarkus. Ka talvine jalutuskäik võib lõppeda õnnetult, kui libe tee jalad alt niidab ja sa end näoli jäiselt maapinnalt leiad. Prillikandjate jaoks tähendab see reeglina üsnagi suurt väljaminekut… või siiski mitte. Äkki on abi kindlustusest?
If Kindlustuse kodukindlustuse klassik- ja koguriskipaketis on nägemisprillid kindlustatud nii purunemise kui ka varguse vastu ning seda ilma omavastutuseta. Seega ei pea prillikandjad muretsema, kui libedaga kukuvad, koer närib prilliraami katki või pargipingile asetatud prillitoos “jalutama läheb”.
Aga mitte ainult prillidega juhtunud õnnetuse korral pole kodukindlustus suureks abiks. Kodus ja mujalgi on meiega kaasas nutiseadmed, kellad, rahakotid… Kas ja kuidas on kindlustus nende puhul abiks?
Turvatunnet annab teadmine, et kaasas olev vara on kaitstud 1000 euro ulatuses – klassikpaketiga Eestis ja koguriskipaketiga Euroopa Liidus. Koduse vara osas tuleb tähele panna, et nutiseadmete (sh mobiiltelefonide, tahvelarvutite ja nutikellade) kindlustuskaitse laieneb vaid kuni 24 kuu vanustele seadmetele. Nii nutiseadmete kui ka muu vara puhul kehtib omavastutus.
Oma kodukindlustuse hinda saad arvutada siit. Nõu saab küsida ka Ifi kindlustustelefonilt 777 1211.
If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.