If Kindlustuse blogi

Küünalde põletamise tippaeg: loe, kuidas kodus ohutult küünaldega ümber käia

Küünald on jõuluaja lahutamatu osa.Foto: Shutterstock

Jõuluaeg on üks ilusamaid perioode aastas, mil jõulutunde lisamiseks põletatakse pimedal ajal kodus hulganisti küünlaid. Küünlad on küll ilusad, kuid hooletult ümber käies võivad pühaderõõmu asemel palju muret valmistada. Mida tasub jälgida küünalde põletamisel, et selle valgusest ja lõhnast ainult positiivseid emotsioone saaksime?

If Kindlustuse varakindlustuse tootejuhi Veiko Sepa sõnul on küünalde põletamise juures kõige olulisem see, et küünalt ei tohi jätta järelevalveta. “Kui lahkute kodust, tuleb elav tuli kindlasti kustutada. Soovitav on kodust lahkudes välja lülitada ka elektriküünlad, eriti kui on tegu vanade ja teadmata konditsioonis küünaldega,” räägib Sepp.

Samuti ei ole hea mõte lasta küünlal päris lõpuni põleda. Kuigi sageli võib mõelda, et mis siin ikka, las küünal põleb lõpuni ning kustub seejärel ise ära, kuid alati ei pruugi küünlajalg või -alus olla tulekindel ning tahk võib seal pahaaimamatult omaette hõõguma jääda. “Seepärast on soovitav jätta küünlast alati sentimeeter või kaks põletamata,” selgitab Sepp.

Küünal võib muutuda ohtlikuks ka siin, kui panna see põlemale madalale, näiteks diivanilauale, mis on lemmikloomade ja laste jaoks kättesaadavas kohas. Nad võivad kogemata selle ümber ajada ning pahandust tekitada.

Kindlasti soovitab Sepp üle vaadata, ega küünal ei oleks liiga lähedal tuleohtlikele ja kergesti süttivatele esemetele või kaunistustele. 

Sepp paneb südamele, et kohustuslik on kodus omada suitsuandurit, kuid väga tänuväärne vahend on ka vingugaasiandur.

Kui soovid oma kodu kaitsta kodukindlustusega, saad lähemalt lisa uurida siit.

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.