If Kindlustuse blogi

Laenuga ostetud maja kindlustamine: millised on su valikud?

Foto: Shutterstock.

Enamik uusi kodusid soetatakse teatavasti pangalaenuga, millega kaasneb üldjuhul tingimus, et kinnisvarale peab laenuperioodi vältel olema sõlmitud ka kodukindlustuse poliis.

On ka levinud, et kodulaenu lepingut sõlmides antakse kliendile kaasa ka panga enda kindlustuspoliis. Samas tasub teada, et klient ei pea otsust nõnda kiirelt langetama ja tegelikult on aega endale meelepäraseim kindlustuspakkumine välja valida.

Millised on pangalaenuga soetatud elamu kindlustamise valikud?

“Oleme tihti näinud, et kliendile pakutakse kodulaenu lepingu juurde ka kindlustusleping, samas on kliendil õigus valida, millises kindlustusseltsis oma vara kindlustada,“ selgitas If Kindlustuse varakindlustuse tootejuht Veiko Sepp. „Ka pangalaenuga soetatud kinnisvara puhul on inimesel vaba valik, millise kindlustusseltsiga ta ennast seob.“

Samuti rõhutas Sepp, et isegi kui esialgu sai kindlustusleping pangaga sõlmitud, ei tähenda see, et inimene on nüüd elu lõpuni ühe poliisiga seotud. “Alati saab lepingut lõpetada ja mistahes seltsis uue sõlmida, kui see pakkumine sobib talle paremini,” sõnas ta.

Kindlasti tasub seega meeles pidada, et isegi kui osta oma uue kodu laenuga ning lepingu tingimustes on kirjas, et kinnisvara peab olema kindlustatud, ei pea kindlustuslepingut sõlmima laenuandjaga. “See on täiesti vaba valik,” lisas Sepp.

Kindlustus peab küll laenuga soetatud hoonel olema, sest õnnetuse korral on panga huvides laenusumma ikkagi tagasi saada – sel juhul siis läbi kindlustushüvitise, ent kindlustuse valik jääb ikkagi kodu omaniku teha.

Üldjuhul antakse laenu saanud kliendile paar nädalat aega, et oma värskele kodule kindlustuspoliis leida. „Seega on inimesel piisavalt aega tutvuda erinevate pakkumistega ja leida endale sobivaim lahendus,“ lisas Sepp.

Kodukindlustuse hinda saad arvutada siit.

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.