If Kindlustuse blogi

Laps lõhub palli mängides naabri akna – kas kindlustus aitab?

Mänguhoos võib lastel ikka õnnetusi juhtuda.Foto: Shutterstock

Üsna sageli võib tulla ette olukordi, kus laste mänguhoos pall vastu akent lendab ning klaas kildudeks puruneb. Kui see juhtub aga naabri aknaga, vastutab katkise klaasi eest lapsevanem. Teeme selgeks, kas sellises olukorras aitab kulusid kanda ka kindlustus.

Sellises olukorras tuleb appi If Kindlustuse kodukindlustus – seda aga juhul kui sul on olemas ka eraisiku vastutuskindlustus. See kaitseb sind kahjude puhul, mille oled ise või on sinu pereliikmed teistele põhjustanud. Näiteks kui laps kriibib jalgrattaga ära naabri auto, lõhub mänguhoos akna või kui teed ise poes olles katki mõne asja.

Vastutuskindlusega on sul neli varianti: kaitsta vaid oma kinnisvaraga piirnevat ala, võtta vastutuskindlustus üle kogu Eesti, laiendada kaitset üle Euroopa või koguni üle kogu maailma.

Kui soovid, et kindlustus aitaks hüvitada lapse tekitatud kahjusid, tasub võtta vastutuskindlustuse kaitse Eesti piirkonnale. Olukorras, kus laps lähebsõbra juurde külla ja seal mänguhoos midagi lõhub, hüvitatakse kindlustuslepingu ulatuses vajalikud kahjud.

Kaitse laiendamiseks helista Ifi Kindlustustelefonil 777 1211 või kirjuta info@if.ee.

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.