If Kindlustuse blogi

Mida teha, kui koduloom lõhkus hinnalise mööblieseme?

Kas kassi poolt lõhutud diivan kuulub kindlustusandja poolt hüvitamisele?Shutterstock

Lemmikloomaga kooselu võib esitada omanikule väljakutseid, seda eriti siis, kui neljajalgne otsustab sügelevaid hambaid või nõelteravaid küüsi teritada hinnalise parketi või hoopis mööbli peal. Kas sellisel juhul on abi kodukindlustusest?

Kõige laiem kaitse lemmiklooma kahjude vastu

Kui põrand või mõni väärtuslik mööbliese sai looma poolt rikutud, ei pea kodu kindlustanud loomaomanik muretsema. Nimelt pakub If Kindlustus oma klientidele kõige laiemat kaitset lemmiklooma poolt tekitatud kahjude vastu.

Selleks pole vaja teha muud kui valida Koguriskipakett, mis pakub suurimat võimalikku kindlustuskaitset. Kindlustussumma lemmiklooma poolt tekitatud kahju korral on iga kindlustusjuhtumi kohta kuni 3000 eurot.

Seega, kui kass kipub teravate küüntega diivani kallale, hüvitab If Kindlustus diivani parandamise või uue diivani soetamise kulu vastavalt kindlustustingimustele. Sama kehtib ka kriibitud parketi, söögilaua või mõne muu mööblieseme kohta. Mööbli osas on tähtis, et kindlustuspoliisiga oleks kaitstud ka kodune vara.

Mida tähele panna?

Lisaks koduloomale võib vahel kodule kahju tekitada mõni lind, putukas või näriline, kes sinu kodu hoopis endale sobivaks elamispaigaks peavad. Ka sellisel juhul loetakse tekitatud kahju kindlustusjuhtumiks, millele kehtivad koduloomaga samaväärne kindlustuskaitse.

Samuti on kaitse all metsloomade tekitatud kahjud, kusjuures antud kahjude osas ei kehti antud 3000 euro suurune limiit.

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.