If Kindlustuse blogi

Mida teha, kui rõdule või seina sisse on kolinud herilased?

Rõdult või katuse alt herilaste või veel hullem – vaablaste – pesa leidmine ei ole hea üllatus ning suure tõenäosusega ei taha enamik inimesi seda ka ise torkima minna. Kahjuks ei taha seda tavaliselt teha ka kindlustusfirmad ning herilasepesade eemaldamine kuulub siiski omaniku enda hoolduskohustuste alla.

Igasugust kahju võiks ennetada

Asjaolu, et maja küljes on herilasepesa ja putukad tuppa pressivad, on kahtlemata häiriv, aga üldjuhul ei tekita see inimese varale suurt kahju. Pesa võiks lihtsalt eemaldada enne, kui see suured mõõtmed omandab.

Samuti tasub arvestada, et pikaajaliselt võib herilasepesa või ka sipelgad tekitada palkide või seintele kahjustusi, mistõttu viivad niiskuse, hallituse tekkimiseni. Seepärast ei tasu herilasi pikalt üürnikena pidada.

Kindlustus katab reaalse kahju

Nagu öeldud, kindlustus herilasepesa ei eemalda, aga kevadel läbisid If Kindlustuse kodukindlustuse paketid uuenduskuuri ja nüüd sisaldab kõige laiem pakett – koguriskipakett – kaitset ka lemmikloomade, putukate, lindude ja näriliste poolt tekitatud kahju vastu maksimaalselt 3000 euro ulatuses.

Täiendus on mõeldud tegelikult ennekõike lemmikloomade tekitatud kahju korvamiseks, sest kassile või koerale on 3000 euro ulatuses kahju igati jõukohane. Herilaste ja vaablaste põhjustatud kahju on praktikas väga harv ja jääb suure tõenäosusega inimese omavastutuse ehk 200 euro piiresse.

Kui siiski peaks juhtuma, et inimese varale on tekkinud reaalne kahju just herilaste või vaablaste tõttu, tuleb koguriskipaketi olemasolul kindlustus appi. Selleks tuleb kohale remondipartner, kes hindab kahju rahalise väärtuse, lepib omanikuga kokku vara korda tegemise aja ning parandab kahju.

Herilaste ja vaablaste pesa eemaldamiseks võiks kindluse mõttes pöörduda spetsiaalse teenusepakkuja poole.

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.