If Kindlustuse blogi

Mida varem, seda parem: miks tasub oma lemmikloom kindlustada võimalikult vara?

Foto: Shutterstock.

Kassid ja koerad makse ei maksa ja seepärast ei ole neile ka tagatud riiklikku tervisekindlustust, mis neid tervisemure korral hädast välja aitaks. Ometi tuleb ka loomade puhul olla valmis kõikideks ootamatusteks ja seepärast tasub hankida oma lemmikule kindlustus võimalikult varases eas.

Miks peaks kindlustama noore ja pealtnäha terve looma?

Muidugi loodavad kõik omanikud, et terviseprobleemid käivad neljajalgsest pereliikmest nooremas eas kaarega mööda, aga elu on näidanud, et õnnetus või haigus ei hüüa tulles. Kahjuks ei saa kuidagi välistada, et loomal avastatakse varakult mõni tervisehäda või ta jääbki noorelt haigeks ja peab käima regulaarselt loomaarsti vastuvõtul.

Ifi Lemmikloomakindlustusega saab kindlustada nii puhtatõulisi kui ka tõupaberita koeri ja kasse juba siis, kui nad saavad kahe kuu vanuseks. Ootamatud tervisehädad kipuvad nii mõnigi kord tekkima just varajases nooruses, kui loom on uudishimulik ja tähelepanematu võimalike ohtude suhtes.

Teine hea põhjus, miks oma lemmikut varakult kindlustama hakata, on see, et kui sinu loom on Ifis kindlustatud vähemalt viis aastat, saad teda tulevikus Ifis ka pikemalt kindlustada.

“Kui oled oma lemmikut Ifis kindlustanud vähemalt 5 aastat, saad viimase üheaastase poliisi talle osta siis, kui lemmik on lausa 10 aastat ja 11 kuud vana. Teisisõnu, anname lojaalsele kliendile võimaluse oma lemmik täiendavaks 3 aastaks kindlustada,” selgitas If Kindlustuse varakindlustuse tootejuht Veiko Sepp.

Mille eest kindlustus kaitseb?

Kindlustus on mõeldud abiks õnnetuste ja haiguste korral. Ifi lemmikloomakindlustus hüvitab koera või kassi ootamatuid ja ettenägematuid ravikulusid ja ravimite maksumust kuni 1000 euro ulatuses.Samuti katab If 10 000 euro ulatuses sellised kulud, mis võivad tekkida, kui lemmik teeb koeruseid ja kahjustab kellegi teise vara.

Olgu selleks näiteks üüripind, mööbel või kellegi teise lemmik. Samuti katab kindlustus juhtumeid, kui lemmikloom kaob, varastatakse, hukkub, jahikoera väärtus väheneb või lemmiklooma tõttu ei saanud omanik reisile minna.

Kindlustusmakse suurus sõltub valitud paketist, koera või kassi tõust, lemmiku vanusest, kiibi olemasolust ja valitud kindlustussummast. Maksed algavad seitsmest eurost kuus. Valida saab kolme paketi vahel: Lemmik, Superlemmik ja Superlemmik+ ning valikutega saab lähemalt tutvuda siin.

Tänaseks päevaks on Ifis kindlustatud juba üle 10 000 koera ja kassi.

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.