If Kindlustuse blogi

Miks tasub kindlustada ka lemmiklooma?

Foto: Unsplash

Loomadega nagu inimestegagi võib juhtuda õnnetusi ja ette tulla terviseprobleeme.

Olgu tegemist autoavariiga või ootamatult ilmnenud haigusega – lemmikloom on nagu pereliige ning professionaalset arstiabi läheb vaja temalgi. Et selle eest tasutav summa eelarvesse auku ei lööks, on igati mõistlik sõlmida lemmikloomakindlustus.

Lemmikloomakindlustus aina levinum

Kulutused, mis lemmiklooma ravile tuleb teha, ei ole sugugi tagasihoidlike killast. Seetõttu ei ei ole harvad ka juhused, kus lemmikloomal jääb kvaliteetne ravi saamata, kuna loomaomaniku rahakott lihtsalt ei kannata raviarvete tasumist välja.

If Kindlustuse varakindlustuse tootejuht Veiko Sepp märgib, et inimeste elujärg on üha paranenud ja aina enam hoolitakse õnneks ka oma loomadest. See tähendab, et ka lemmikloomakindlustusi sõlmitakse aina enam.

Ka krantsile kulub kindlustus ära

Sepa sõnul saab If Kindlustuses kindlustada koeri ja kasse ning umbes 90% kindlustutud loomadest on koerad. Ning hea on teada, et näiteks If Kindlustus pakub kaitset ka segaverelistele loomadele. Sest ükskõik, kas tegemist on kalli tõuloomaga või segaverelise lemmikuga – õnnetus ei hüüa tulles ega vali tõugu.

Sepp nendibki, et koeratõugude vaates ongi Ifis enim kindlustatud just segaverelisi koeri. Aga ka saksa lambakoeri ja retriivereid.

Millised kulud kindlustus katab?

Lemmikloomakindlustus aitab üldjuhul tasuda looma ootamatu haigestumisega seotud ravikulud (sh visiiditasu) ja õnnetusjuhtumid, aga ka koera või kassi poolt teistele tekitatud kahju.

Kui peaks juhtuma, et lemmik kaob, röövitakse või hukkub, maksab If Kindlustus välja kogu kindlustussumma. Samuti hüvitatakse lemmiku otsimisega seotud kulutused. Kindlustusjuhtumiks on samuti loomaomaniku ja loomaomaniku pereliikmete reisitõrge, mille põhjuseks on looma ootamatu ja ettenägematu haigus või vigastus, mille tõttu tuleb looma tema elu päästmiseks opereerida.

Hukkumise, varguse ja kadumise kaitse kehtib ka Euroopa Liidus, Norras ja Šveitsis.

Kindlustuskaitse kassidele kehtib, kui kass viibib hoones. Kindlustuskaitse koertele kehtib ka väljaspool hoonet, kui on täidetud tingimustes kirjeldatud ohutusnõuded.

Nagu öeldud – õnnetus ei hüüa tulles, kuid kriitiline situatsioon ning mure looma tervise pärast on kindlasti talutavam, kui oled ette mõelnud ja neljajalgne sõber on kindlustusega kaitstud.

Lemmikloomakindlustuse tingimustega saad lähemalt tutvuda siin.

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.