If Kindlustuse blogi

Millal on mõistlik teha lemmikloomakindlustus?

Kui tahad vältida ootamatult suuri veterinaarkulusid, tasub teha enda karvasele sõbrale lemmikloomakindlustus. If Kindlustuse varakindlustuse tootejuht Veiko Sepp selgitab, millal tasub koertele ja kassidele osta lemmikloomakindlustus, kas kindlustust sõlmides lähtutakse ka looma vanusest ning kas seejuures mängivad mingit rolli ka varasemad haigused või operatsioonid.

Lemmikloom tuleks kindlustada juba varajases eas

Lemmiklooma kindlustamist saab alustada juba neljandast elukuust. Sepp paneb inimestele südamele, et lemmiku kindlustamisega tuleks alustada võimalikult vara, kindlustuse eesmärk on aidata ravikulude katmisega siis, kui loomal tekib mõni haigus.

Selle eesmärgiks pole varasemate haiguse tagajärgede ega operatsioonide hüvitamine. Seega kui on soov oma lemmikut igakülgselt kaitsta, tuleks seda teha kohe algusest saadik.

Loomaomanik peab arvestama sellega, et lepingu sõlmimisel on esimesed kaks nädalat ooteperiood. See tähendab, et kui loom haigestub kindlustusperioodi esimese 14 päeva jooksul, ei loeta haigestumist veel kindlustusjuhtumiks. See piirang ei kehti vaid siis, kui haigestunud loom on eelmisel kindlustusperioodil sama juhtumi vastu kindlustatud.

Ehk taaskord, järjepidevus tagab parima kaitse. Samuti ei rakendata ooteperioodi, kui loom saab viga õnnetusjuhtumi (näiteks liiklusõnnetus) tagajärjel ja vajab seeläbi arstiabi.

Lemmikute kindlustamisel peab arvestama ka seda, et viimase aastase kindlustuskaitse saab osta, kui loom on veel seitsme aasta vanune. Seega kui osta näiteks 7 aasta ja 11 kuu vanusele lemmikule aastane kindlustus, kehtib see kuni 8. eluaasta lõpuni. Täpsemalt saab lemmikloomakindlustusega tutvuda ja hinda arvutada siit.

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.