If Kindlustuse blogi

Millised on suurimad kodukindlustuse kahjud sel aastal?

Hooletu rõdul suitsetamine oli põhjuseks tänavu kahjude suuruselt kolmanda kindlustusjuhtumi puhul.Foto: Shutterstock.

Kõik kolm selle aasta suurimat kodukindlustuse kahjut on seotud tulega.

Inimese hooletus on üks, kuid kahjuks sugugi mitte ainuke tulekahju tekkimise põhjuseid. Inimese maise vara võib tuleroaks viia ka õnnetus elektri ning kodumasinatega. 

Kõige suurem kodukindlustuse kahju kuluga pea 270 000 eurot maksti välja jaanuari keskpaigas tules hävinud elumaja eest. Summa kulus Harjumaal asuva hoone taastamisele ning asenduspinna kuludeks. Tulekahju põhjus on arvatavalt elektriline.

Jaanuarikuusse jääb ka kuludelt teisele kohale küündiv kodukindlustuse kahju. Nimelt põles kuu lõpus Hiiumaal elumaja. Tuli sai alguse põlema süttinud külmkapist. Hoone taastamisele kulus 190 000 eurot.

Suuruselt kolmas kodukindlustuse kahju põhjustanud õnnetus leidis aset augustis. Seekord langes tuleroaks Pärnumaa elamu. Esialgne hinnanguline kulu on hinnatud 182 000 eurole.

Pärnumaa põlengut ei põhjustanud aga ei elekter ega ka kodumasinad. Tuli pääses valla hoopis hooletust suitsetamisest rõdul.

If Kindlustuse ostuspetsialist Tõnu Tammiste kinnitab, et tulekahjud on traditsiooniliselt kõige ulatuslikemate kahjude ja kuludega õnnetused.

Tulekahjude vähendamiseks soovitab ta inimestel ettevaatlikum olla — vältida hoones suitsetamist, kontrollida regulaarselt kodu kütte- ja elektrisüsteeme ning lasta kord aastas puhastada korstnat.

Kiiremaks reageerimiseks võiks suitsuandur asuda kodu kõigil korrustel ning igas ruumis. Suurema õnnetuse ärahoidmiseks võiks kodus olla ka tulekustuti. 

Kõige suurema kindlustunde annab aga kodukindlustuslepingu sõlmimine If Kindlustuses

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.