Millised tulekustutusvahendid peaksid kodus kindlasti olema?

Kodu on enamike inimeste jaoks kalleim vara, mistõttu tuleks teha endast kõikvõimalik, et seda kaitsta ja tagada, et õnnetuse korral oleksid olemas vajalikud vahendid. If Kindlustuse varakindlustuse tootejuht Veiko Sepp selgitab, millised tulekustutusvahendid peaksid kodus kindlasti olemas olema ning kuidas nendega ümber käia.

“Kui inimesel on kodus nii tulekustuti kui tuletekid, siis on tal enda poolt ennetusmeetmetena töö tehtud,” ütles Sepp. Siiski ei piisa sellest, et vajalikud vahendid olemas on, vaid tuleb hoolikalt läbi lugeda ka tootjapoolsed juhised: kus tulekustuti asuma peaks ja kuidas seda kasutada. Sepp märkis, et näiteks keldris ei ole soovitatav kustutit kindlasti hoida, sest sealt ei saa seda vajaduse korral piisavalt kiiresti kätte.

Sepp paneb inimestele südamele, et tulekahju puhkemise korral peab arvestama tulekahju ulatusega – suure tule korral on kõige tähtsam siiski kõigepealt ennast ära päästa ning seejärel päästeametisse helistada.

Kui tulekahju on väiksem ning inimene teab, kust tuli alguse sai (näiteks pliidilt), on mõistlik kasutada tuletekki või tulekustutit, aga siinkohal on taaskord oluline, et inimene teaks, kuidas tulekustutusvahendeid kasutada. Sepp märkis, et seda tuleb vaadata tootekirjeldusest, sest tootjatel ja vahenditel on erinevad juhised.

Tulekustutusvahendite olemasolu on tähtis ka selleks, et inimene saaks õnnetuse korral varaliste kahjude ulatust vähendada. Kuigi kindlustus võib hüvitada kodus hävinud vara, on mõndadel asjadel selline tundeväärtus, et neid saa rahas mõõta ega asendada, ning sellistel juhtudel võib just tulekustuti aidata päästa suure osa inimese varast.

Tulekustutusvahendid on kõigile vabatahtlikud, kuid õnnetuse ennetamiseks on kohustuslik töötava suitsuanduri olemasolu. “Suitsuandur on igas kodus kohustuslik ning järgmise aasta alguses muutub kohustuslikuks vingugaasiandur, kui teil on tahkkütusega köetav ahi või gaasiküttega hoone,” toonitas Sepp.
”Peale selle on olemas veel seade, rahvakeeli nublu, mis annab suitsuanduri signaali edasi telefoni, et inimene saaks õnnetusest teada ka ise kodust eemal olles.”

Kuigi suitsuanduri olulisusest on palju räägitud, selgus If Kindlustuse eelmise aasta novembris korraldatud uuringust, et 5% Eesti inimestest ei ole kodus suitsuandurit, 56% puudub vingugaasiandur ning 54% vastajatest puudub kodust tulekustuti.

Lisaks tulekustutusvahenditele ning suitsu- ja vingugaasianduritele on mõistlik ka oma kodu kindlustada. Täpsemalt saab If Kindlustuse kodukindlustuse pakettidega tutvuda siin  ning lisaküsimuste korral võib alati helistada Ifi kindlustustelefonile 777 1211.

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.