If Kindlustuse blogi

Millised uued lahendused kodukindlustuse koguriski paketti kuuluvad?

Foto: Shutterstock.

Kuna kodu on reeglina inimese üks tähtsamatest varadest, siis tasub ka kodu kindlustamisel valida parim võimalik kindlustuskaitse. Seda pakub koguriski pakett, millel on väga lai kaitsete valik.

Uute lahendustena kuulub paketti näiteks kolmandate isikute põhjustatud kahjud, mis on omavastutuseta. Ehk kui näiteks ülemise naabri korterist tuleb vesi sinu koju, siis ei ole tarvis koguriski paketi kliendil tasuda tavapärast omavastutust.

Paljud kliendid on tundnud huvi ka lahenduse vastu, kuidas kaitsta kodu elektrilisi seadmeid. Uuendatud koguriski paketis on seegi lahendatud.

Kaitse all on kindlustusobjekti sisemine elektriline või mehhaaniline rike. Näiteks kui elektripliit läheb rikki sisemisel põhjusel, televiisor ei tööta või nõudepesumasin läheb katki.

Paljudele lemmikloomasõpradele teeb heameelt see, et nüüdsest on kaitse all ka lemmikloomade tekitatud kahjud. Seega on edaspidi pisut vähem muret, kui kass kraabib tapeedi katki või koer närib diivanit.

“If Kindlustuse statistikale tuginedes juhtuvad sellised kahjud üsna sageli ja enamik kindlustusseltse antud kaitset ei paku või teeb seda piiratud ulatuses,” lisab If Kindlustuse varakahjude grupijuht Veiko Sepp.

Praegusel hetkel on käimas ka kampaania, mille puhul on aasta jooksul aset leidnud esimese kindlustusjuhtumi omavastutus 0 eurot. Täpsemalt saab kampaania tingimustega tutvuda ja kodukindlustuse hinda arvutada siit.

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.