If Kindlustuse blogi

Milliseid õnnetusi juhtub kodukontorites kõige rohkem?

Koroonakriis suunas paljud inimesed tööle koduseinte vahele ning suur osa neist pole kontorisse naasnud tänaseni. Milliseid õnnetusi juhtub kodukontorites kõige rohkem ning kuidas saaks ettevõte tööruumidest väljaspool asuvat vara kaitsta?

Kodused õnnetused

If Kindlustuse ettevõtete varakindlustuse tootejuhi Risto Sondla sõnul on kindlustusseltsile peamiselt teatatud sülearvutite ja monitoride kahjudest. “Näiteks on sülearvuteid maha pillatud või kukutatud klaviatuurile vedelikku, mis mõnikord tähendab sülearvuti lõppu. Ka on juhtumeid, kus laps on kogemata juhtmest tõmmanud ning monitor on selle tulemusel maha kukkunud,” rääkis ta.

If Kindlustuse abil on ettevõttel võimalik lisada oma varale ka liikuv kaitse. Risto Sondla sõnul on seda tänaseks teinud ligikaudu pooled ettevõtetest kliendid. Kehtivuspiirkonnaks on eelkõige valitud Eesti. “See annab lisaks kodukontorile kindlustuskaitse ka igal pool mujal, kus sülearvutit kasutatakse, näiteks suvila, kohvik või auto. Samuti kehtib kindlustuskaitse transportimise ajal,” selgitas Sondla.

Kehtivuspiirkond võib ulatuda aga ka Eestist kaugemale. “Osad kliendid, kes liiguvad palju väljaspool Eestit, on valinud kaitse piirkonnaks ka Euroopa või kogu maailma,” rääkis ta.

Kas abi võiks olla ka töötaja kodukindlustusest?

Kas kodukontoris asuvat ettevõtte vara aitaks kaitsta ka töötaja enda poolt tehtud kodukindlustus? “Alaliselt kasutusel olevad seadmed (näiteks mobiil ja sülearvuti) on kaitstud If Kindlustuse kodukindlustuse vara kaitsega ehk kliendil peaks olema kodukindlustusele lisaks valitud koduse vara kaitse,” selgitas Sondla.

“Kindlasti peaks sealjuures veenduma, et valitud oleks koguriskipakett, seda eelkõige siis, kui soovitakse nende seadmete kaitset EL piirkonnas või klassikpakett, mis annab kaitse Eesti piires,” rõhutas Sondla.

Kui aga peakski juhtuma õnnetus töövahenditega, siis mõistagi on praegustes kodukontorite tingimustes õigem, kui ettevõtte vara on kaitstud ettevõtte poolt võetud kindlustusega.

“Sellisel juhul ei pea töötaja vastutama enda isikliku kodukindlustusega, mistõttu ei tule tasuda enda poolt omavastutust ning sülearvutite ja teiste selliste seadmetega juhtunud õnnetused ei mõjuta kliendi isiklikku kahjustatistikat,” selgitas Sondla. Niisiis on kõige mõistlikum viis ettevõtte vara kindlustada siiski ettevõttel endal.

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.