If Kindlustuse blogi

Milliseid õnnetusi juhtub suvel lemmikloomadega kõige rohkem?

Lemmikloomadega võib suvel tavapärasemast rohkem õnnetusjuhtumeid ette tulla.Shutterstock

Suvi on teadupärast reisimiste ja puhkuste aeg, mil lemmikloomadega üheskoos rohkem toredaid tegevusi ette võetakse. Milliseid ohte peidab endas kuum suvi ning kuidas oma lemmikut võimalike õnnetuste eest kaitsta?

Kõige ohtlikumad on vetikad

If Kindlustuse varakindlustuse tootejuht Veiko Sepp tõdeb, et kahjujuhtumite tõenäosus on suurem just suvel ja sügisel. “See on põhjendatud sellega, et loomad viibivad rohkem vabas looduses ja ohte eksisteerib enam,” selgitas ta.

Et loomad armastatakse suvel veekogude äärde kaasa võtta, kohtab kõige sagedamini just vetikatest tingitud mürgistusjuhtumeid. “Kui Terviseamet on andnud hoiatuse vetikate ohtlikkusest, siis tuleks jälgida, et loom veekogu ääres vett ei jooks. Pigem tuleks võtta kodust ise vesi kaasa,” soovitas Sepp.

Vetikatest tingitud mürgistuse puhul on tegemist kindlustusjuhtumiga, mida aitab hüvitada Ifi lemmikloomakindlustus.

Kui looma hammustas rästik või putukas

Samuti kujutavad loomale ohtu erinevad hammustused ja nõelamised, sealhulgas näiteks rästikud, puugid, mesilased ja herilased. Kõikidel mainitud juhtudel on Veiko Sepa sõnul tegemist kindlustusjuhtumitega, mis hüvitatakse ravikulude kindlustuskaitse alt.

Puukide eest aitavad looma kaitsta erinevad puugitõrjevahendid. “Tänapäeval müüakse näiteks lemmikule vastavat kaelarihma, mis hoiab puugid ja muud putukad eemale,” näitlikustas ta.

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.