If Kindlustuse blogi

Mis tõugu kasse ja koeri eestlased enim kindlustavad?

Lemmikuga juhtunud õnnetused on rasked emotsionaalselt, aga võivad osutuda ka rahakotile väga kulukaks.Foto: Shutterstock

Mis tõugu kasse ja koeri eestlased enim kindlustavad?

Lemmikloomakindlustus tagab sinu kui loomapidaja meelerahu. Õnnetusi ja kadumisi kindlustus ära ei hoia, kuid aitab nendega paremini toime tulla. Vaatame, milliseid lemmikuid eestlased kõige enam kindlustavad.

Ifis kindlustatud koerte TOP 3 kuuluvad:

  1. segaverelised koerad;
  2. kuldsed retriiverid;
  3. Yorkshire’i terjerid.

Kassidest on enim kindlustatud TOPP 3 hulgas:

  1. segaverelised kassid;
  2. Briti lühikarvalised;
  3. Main coon-tõugu kassid.

Võimalik on saada kindlustuskaitse pea 12 aastaseks saamiseni

If Kindlustuse varakindlustuse tootejuhi Veiko Sepa sõnul saab lemmikloomi kindlustada juba päris pisikesest peale – juba siis kui nad on vaevalt kahekuused. “Soovitamegi seda võimalikult varakult teha, sest kunagi ei tea, millal ootamatused võivad tabada,” räägib Sepp.

Varem sai oma lemmiklooma kindlustada kuni 7. eluaastani, mis tähendas, et viimast aastast kindlustuspoliisi oli võimalik sõlmida veel siis, kui lemmik on ka viimast päeva 7 aastane. Nüüd saavad pikaajalised lemmikloomakindlustuse kliendid, kes on If Kindlustuse juures oma lemmikut kindlustanud vähemalt viis aastat järjest, jätkata lemmiklooma kindlustamist märkimisväärselt kauem.

Sepa sõnul on viimane võimalus loomale üheaastast kindlustuspoliisi osta seni, kuni lemmikloom on 10 aasta ja 364 päeva vanune. “Sellisel juhul kehtib kindlustuskaitse lemmiklooma peaaegu 12 aastaseks saamiseni,” märgib ta.

Karvase sõbraga juhtunud õnnetused on rasked emotsionaalselt, aga võivad osutuda ka rahakotile kulukaks. Ifi lemmikloomakindlustusega saad kindlustada oma koera või kassi haigestumise, varguse või muu koduloomaga juhtuva ootamatu õnnetusega kaasnevateks kuludeks. Kindlustusjuhtumi korral korvab If koera või kassi tekitatud kahju 3500 euro ulatuses.

Ifis saad valida oma lemmikule kindlustuskaitsed 3 erineva paketi vahel – vastavalt enda vajadusele. Lemmikloomakindlustuse tingimuste ja pakettidega saad tutvuda lähemalt siin

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.