If Kindlustuse blogi

Mitu päeva elektrita päädis katkise kodumasinaga. Kas kodukindlustus aitab pikemate elektrikatkestuste korral?

Enimlevinud näited, millega elektrikatkestustega seoses kindlustuse poolde pöördutakse on kahtlemata kõiksugused elektroonikaseadmed sealhulgas kütteseadmed, mis on katkestuse järgselt lakanud töötamast.Foto: Shutterstock

Jaanuari alguses põhjustas tugev lumesadu Põhja-Eestis taas tuhandeid elektrikatkestusi. Teinekord lõhuvad nii planeeritud kui planeerimata elektrikatkestused erinevaid elektriseadmeid. Kas kindlustus tuleb appi, kui mõni kodumasin või elektriline veepump lakkavad just pikema elektrikatkestuse tõttu töötamast?

“Kui elektrikatkestus oli ootamatu, siis kindlustus aitab kahjusid hüvitada eeldusel, et sellise kahju vastu oli kindlustuskaitse olemas. Planeeritud elektrikatkestuste korral ei pruugi alati nii must-valge olla,” selgitab If Kindlustuse varakindlustuse tootejuht Veiko Sepp.

Näiteks kui elektripakkuja saadab koduomanikule eelnevalt teate katkestuse kohta ning palub seadmed vooluvõrgust välja võtta, aga koduomanik seda ei tee ja selle tõttu saavad seadmed viga, siis see ei pruugi kindlustusele enam olla tõlgendatav kui ootamatu sündmus.

Siiski lisab Sepp, et elektrikatkestus ei mõjuta kodukindlustuse kehtivust ehk kindlustus kehtib sellest olenemata. 

Elektrikatkestuse pöördumised on seotud ilmaga

Elektrikatkestusega seotud kahjuhüvitistega ei pöörduta Sepa sõnul If Kindlustuse poole just väga tihti. “Sellised pöördumised sõltuvad peamiselt ilmaoludest. Kui on palju elektrikatkestusi, siis sageneb ka pöördumiste hulk, kus kliendid teatavad elektrikatkestuse tõttu juhtunud kahjudest.”

Enimlevinud näited elektrikatkestustega seoses on tema sõnul kahtlemata kõiksugused elektroonikaseadmed sealhulgas kütteseadmed, mis on katkestuse järgselt lakanud töötamast.

Kuidas tean, et minu kindlustuspaketis on ka elektrikatkestuse kaitse?

“Meil Ifis on see kaitse sees Koguriski- ja Klassikpaketi puhul. Eraldi seda juurde osta ei saa, tuleb valida lihtsalt õige kindlustuspakett,” õpetab Sepp.

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.