Kodudes on levinuimaks kindlustusjuhtumiks veekahjustus, mille on põhjustanud vananenud torustik. Kui selline leke toimub kortermajas, siis võib olla üsna kindel, et kannatada saavad ka naabrid. Kes aga korvab kahjud, kui naabri torude leke rikkus mu korteri lae?
Kui avastad enda korterist lekke, tuleks esimesena võtta ühendust nii veeavarii põhjustaja kui teiste kannatanutega. Tee võimalikult kiirelt selgeks, kust vesi välja lekib ning kuidas leke peatada.
If Kindlustuse varakindlustuse tootejuht Veiko Sepp märgib, et viivitamatult tuleb olukorrast teavitada korteriühistut ning seejärel ka kohe kindlustusseltsi. Kui veeavarii on teinud kahju ka naabritele, aga lekkega korteri elanikud sellest teada andnud ei ole, tabavad viimaseid hiljem ilmselt suured kahjunõuded.
Naabri korterist tekkinud uputuse puhul on suureks abiks Ifi Koguriskikindlustus. Selle kaitse olemasolul hüvitatakse kolmanda isiku poolt põhjustatud kahjud ilma omavastutuseta. “Kui aga sina põhjustad uputuse oma naabrile, siis aitab sind vastutuskindlustus,” selgitab Sepp. See on majades, kus elab rohkem kui üks perekond, ääretult vajalik, kuna veeleke võib tekitada kümnetesse tuhandetesse eurodesse ulatuvaid kahjusid ja seda ei tahaks küll ükski inimene oma taskust kinni maksta.
Kodukindlustuse ja vastutuskindlustuse kohta saad täpsemalt lugeda If Kindlustuse kodulehelt.
If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.