If Kindlustuse blogi

Naabrikorteris oli veekahjustus, mis kahjustas ka minu korterit. Kes korvab minu korterile tekkinud kahjud?

Veekahjud on oma loomult väga erinevaid. Konkreetne kahju sõltub erinevatest asjaoludest ning põhjusest.Foto: Shutterstock

Veega seotud kahjud on ühed kõige levinumad kodukindlustuse juhtumid, kus kindlustus aitab kahjusid hüvitada. Mida aga peaks kodukindlustust ostes arvestama, et ka ootamatult juhtunud veeavarii korral kindlustus kahjud hüvitaks ja kuidas kindlustushüvitis sel puhul kujuneb?

Kui naabril juhtus õnnetus, siis aitab sind kahjude hüvitamisel kindlustusselts. If Kindlustuse varakahjude grupijuht Lauri Nõu sõnul muutub asi keerulisemaks siis, kui sina põhjustad uputuse oma naabrile. “Sellisel juhul aitab sind vastutuskindlustus,” märgib ta. See on eriti vajalik korterelamutes, ridaelamutes ja paarismajades. “Sama kehtib ka tulekahjude kohta. Kahjud võivad ulatuda kümnetesse tuhandetesse eurodesse ja seda ei soovi ükski inimene oma taskut kinni maksta,” räägib Nõu.

Veekahjustus võib olla parketile ja siseviimistlusele hävitava mõjuga

Veekahjud on oma loomult väga erinevaid. Konkreetne kahju sõltub erinevatest asjaoludest ning põhjusest, kuid kõik me teame, kui hävitav veekahjustus olla võib, eriti parketil ja siseviimistlusel. “Juhul, kui näiteks avatud köök-elutoas on köögipoolel veetorust vett tilkunud ja ka elutoa põrand on kahjustada saanud, siis üldjuhul hüvitatakse kogu põrand. Kui tegemist on aga uksega eraldatud köögiga, siis pigem mitte,” selgitab Nõu.

Esemete ja mööbli puhul tekib küsimus, kas peaks soetatud asjade tšekid alles hoidma, et vajadusel kindlustusele ostu ja ostuhinda tõendada? Nõu ütleb, et see oleks hea, kuid kindlustus on tänu igapäevasele kogemusele võimeline asjade väärtus hindama ka ilma tšekita. Kuna tänapäeval tehakse üldjuhul suuremad ostud kõik pangakaartide abil, siis on tihti abiks näiteks konto väljavõtted.

Kuidas on lood aastaid tagasi soetatud esemetega? Kas näiteks viie aasta eest soetatud veekahjustusi saanud kapi puhul hüvitatakse selle maksumus soetamisel või arvestatakse ka amortisatsiooni või siis hoopis seda, kui palju maksab samaväärse uue eseme soetamine? 

Nõu kinnitab, et If Kindlustuse Klassik ja Koguriski pakettide puhul hüvitatakse eseme väärtus uuena ehk vana vastu saab uue. Kõige soodsamate kindlustuspakettide korral võidakse kahju hüvitada amortisatsiooni arvestades.

Selleks, et oma kodu kõige paremini kaitsta, tasub valida võimalikult laia kaitsega kodukindlustuse pakett.

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.