If Kindlustuse blogi

Ostsid kodu kehtiva garantiiga uusarendusse. Kas sel juhul on vaja eraldi kodukindlustust? 

Õnnetused ei hüüa tulles ei uues ega vanas hoones. Ehitajapoolne garantii kehtib reeglina vaid ehituslike aspektide kohta.Foto: Shutterstock

Ostes uue kodu äsjavalminud arendusse, tuleb tihti mõelda ka sellele, kas ja milline kodukindlustus juurde võtta. If Kindlustuse varakindlustuse tootejuht Veiko Sepp selgitab, miks on oluline teha kodukindlustus isegi juhul, kui kolid värskelt valmis saanud majja, millel on kehtiv garantii.  

Õnnetused ei hüüa tulles ei uues ega vanas hoones. Ehitajapoolne garantii kehtib Sepa sõnul reeglina vaid ehituslike aspektide kohta. “Õnnetusi on aga igasuguseid. Näiteks kukub köögis kapist välja võetud taldrik kogemata pliidiplaadile ja plaat saab kahjustada. Selliste juhtumite korral ehitaja garantii ei kehti, küll aga saab abi kindlustusest,” lisab ta. 

Kodukindlustus tuleb lisaks erinevatele purunemistele ja kukkumistele appi olukordades, kui puhkeb tulekahju, torm tekitab majale kahju või lekib mõnest kodumasinast vesi. 

“Kui uus hoone on soetatud pangalaenuga, siis nõuab juba pank ise kindlustuse olemasolu,” toonitab Sepp.

Vaja on selgeks teha, kuidas kindlustus saab sind aidata

Tema sõnul on oluline sellest teemast rääkida, kuna ekslikult kiputakse arvama, et uusarenduses ei ole kodukindlustust vaja. “Paraku on klientide kindlustusteadlikkus ikkagi veel madal. Kliendid ei tea, mis olukordades kindlustus aitab, ning ekslikult arvatakse, et ainult tulekahju korral. Tegelikult on kindlustuskaitse spekter väga lai ja kindlustuse vajalikkus ilmselgelt kõrge.”

Lõpetuseks toob ta veel välja, et üks oluline kindlustusmakse mõjutaja on ka hoone ehitusaasta. Kas aga uue hoone kindlustamine on odavam kui vana maja kindlustamine, see sõltub juba konkreetsest kindlustusandjast.

Kui palju maksab sinu kodu kindlustamine, seda saab vaadata If Kindlustuse kodukindlustuse kalkulaatorist ning sealt ka endale sobilik kindlustus välja valida. 

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.