If Kindlustuse blogi

Pane tähele: kas laokile jäetud aiatööriistad on kindlustusega kaetud?

Kodukindlustusega on kaetud ka kodune vara.Foto: Shutterstock

Kätte on jõudnud aeg, kus aed on taas roheline – see tähendab ühtlasi, et kodupeenar vajab hoolitsust. Kui jätad aga pärast töö lõpetamist aiatööriistad õue kõigile nähtavale kohale, võivad need nii mõnigi kord kellelegi silma jääda, kes neid endale sooviks.

“Mõistlik on tööriistad võõraste pilkude alt ära panna, näiteks kuuri,” soovitas If Kindlustuse varakindlustuse tootejuht Veiko Sepp. Samas on sellised esemed kindlustuskaitse all, kui koduga koos on kindlustatud ka kodune vara.

Tähtis on meeles pidada, et kõrvalhoonetes asuvad asjad on küll automaatselt kaitse all, kuid on seda piiratud ulatuses. Näiteks, kui eluhoones on kodust vara kindlustatud 30 000 euro eest, siis eluhoonega samal kinnistul asuvas kõrvalhoones on see kindlustatud 3000 euro eest. See tähendab, et kui kõrvalhoones on tegelikult asju suuremas väärtuses, siis tuleks kõrvalhoones olevad asjad eraldi kindlustada.

Sinuga kaasasolevad asjad (v.a nutiseadmed) on kindlustatud klassikpaketiga Eestis ja koguriskipaketiga Euroopa Liidus kuni 1000 € ulatuses. Hoones olevad asjad hüvitatakse sulle kodukindlustuse klassik- ja koguriski paketis kindlustusjuhtumi puhul reeglina uue eseme praeguse ostuhinnaga. Summa, mille ulatuses saad oma kodust vara kindlustada, arvutatakse sinu kodu suuruse järgi.

Kui soovid leida kodukindlustuse kohta rohkem infot või teha selgeks, kui palju läheb maksma sinu kodu kindlustamine, saad arvutada seda siit.

Kui sul tekib küsimusi, siis alati saab abi Ifi Kindlustustelefonilt 777 1211.

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.