If Kindlustuse blogi

Piksevarras ja kodukindlustus: Mis juhtudel kindlustus äikesekahjud katab?

Foto: Shutterstock.

Suviste tormidega kaasneb sageli ka äike, mis kortermajade elanikke enamasti ei tülita, kuid võib majaomanikele palju probleeme tekitada. Eriti ohtlik on äike mõistagi koduelektroonikale, mis võib halvimal juhul kahjujuhtumi tõttu täidelikult hävineda.

If Kindlustuse varakindlustuse tootejuht Veiko Sepp soovitab majaomanikel kindlasti paigaldada oma maja juurde piksevarras, kui seda juba tehtud ei ole.

“Piksevarda ülesanne on kaitsta hoonet pikselöögi kahjustava mõju eest. Piltlikult öeldes otsib äike võimalikult kõrget kohta, kus end maandada. Kui piksevarrast ei ole, võib juhtuda, et pikne lööb maja korstnasse (reeglina maja kõrgeim koht) ja seeläbi jõuab majja ülepinge, mis rikub kogu koduelektroonika,” selgitas ta.

Piksevarda paigaldamise kulu on võrreldes võimalike kahjudega kuni kümneid kordi madalam, mistõttu ei ole see kindlasti koht, kus tuleks säästa ja “parimat loota.”

Kui tõesti peaks juhtuma, et äike on majja või selle lähedale löönud ning selle tagajärjel on koduelektroonika kahjustada saanud, siis Ifi Kodukindlustus katab reeglina säärased kahjud.

Olenemata korralikult vormistatud kindlustusest, ei taha meist keegi, et meie kodu kannatada saaks ning mõistlik on võimalike äikese tekitatud kahjude ära hoidmiseks paigaldada hoonele piksevarras.

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.