If Kindlustuse blogi

Talv suvilas: kas kodukindlustus tuleb appi, kui torud lõhki külmuvad?

Suvekodust lahkudes ära unusta veekraane kinni keerata. (Foto: Pixabay)

Seda, et torud suvekodus külmaga lõhkevad, tuleb aeg-ajalt ikka ette. Nõuandeid, kuidas ebameeldivat olukorda ennetada ja toimida nõnda, et kindlustus õnnetuse korral kahju hüvitaks, jagab If Kindlustuse varakindlustuse tootejuht Veiko Sepp.

Vaata vee- ja küttesüsteem üle

Veiko Sepa sõnul on torude lõhki külmumise juhtumid sageli seotud elektrivõrgu riketega. Näiteks talvisel ajal tuleks peale elektrikatkestust oma suvekodu üle kontrollida, et vajalikud seadmed oleksid ikkagi elektriühendusega. Tavaliselt annab elektriettevõte võrgukatkestustest ka omanikule eelnevalt teada. See tagab selle, et näiteks õhksoojuspump jätkab tööd ka peale elektrikatkestust.

„See võib ära hoida suured kahjud, kui näiteks kahjustub terve hoone torustik tulenevalt lõhki külmumisest. Sel puhul pöördutakse muidugi kindlustusse, et kompensatsiooni saada. Vahel tuleb aga ette, et kindlustus ei saagi rahuldada kliendi nõuet.“

Põhjus enamasti kliendi hooletus

Põhjused, miks kliendi nõuet ei pruugita hüvitada, peituvad enamjaolt kliendi hooletus suhtumises oma varasse. “Kindlustuse põhiprintsiip on katta kahjud, kui sündmus toimus ootamatult.

Kui näiteks enne öökülmade saabumist suvilast linnakoju tagasi kolides jäetakse veesüsteemid tööle, ei ole torude külmumine enam ootamatu, kuna seda oleks saanud lihtsal viisil vältida,” selgitab Sepp. Et kindlustus õnnetuse korral appi tuleks, peab oma varaga hoolsalt ringi käima.

Kolm asja, mida enne suvekodust lahkumist teha

Sepp toob välja kolm asja, mida kindlasti peaks enne maa- või suvekodust lahkumist tegema, et vältida kindlustusfirmaga vastuollu minemist.

Esiteks – tühjendada veesüsteemide selliselt, et veetorud külmade saabudes lõhki ei külmuks.

Teiseks – vii terassidel või hoovis olevad lahtised esemed (grill, aiamööbel jms) lukustatud panipaika.

Kolmandaks – tõmba akendele ette kardinad, et pahatahtlikel inimestel ei oleks võimalik lihtsa vaevaga näha toas asuvaid esemeid.

Kodukindlustuse kohta saad lugeda lähemalt siit.

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.