If Kindlustuse blogi

Torm – milliste kahjudega seisab silmitsi üks kindlustusselts?

Foto: Shutterstock.

Karmid tuulepuhangud ja tormid on täiesti loomulik osa iga-aastastest ilmastikunähtustest, ent aeg-ajalt jätab marutuul endast maha üpriski laastavaid kahjustusi. Sellega peavad rinda pistma mõistagi ka kindlustusfirmad.

Mida tõi kaasa eelmise aasta oktoobritorm?

Kuigi torm laastas peamiselt Eesti lõunapiirkonda, tuli suurel hulgal kahjuteateid ka Pärnu- ja Saaremaalt. “Meile anti teada 120 kahjujuhtumist, mille kahjud ulatusid lausa 400 000 euroni,” räägib If kindlustuse varakahjude grupijuht Lauri Nõu.

Torm tegi enim kahju purunenud katuste ja kukkunud puude näol. Katuste parandamisel tuleb tihtipeale ka remontida vihmavee tagajärjel inimeste kodudes tekkinud kahjustusi.

Samuti ei tohiks unustada õue kergelt lendu tõusvaid esemaid nagu näiteks batuudid. “Seega soovitame kindlasti õuest ära viia kergemad esemed, mis võivad minema lennata,” ütleb Nõu ja soovitab ka aeg-ajalt vaadata kinnistul asuvad puud.

Kaitse tormi poolt tekitatud kahjudele on If Kindlustusel juba minipaketis. Sagedasti tekitavad tormid elektripinge kõikumisi ning nende puhul aitab koguriskikindlustus. Seega tasub kindlasti oma vara kindlustada, kuna ilm võib kaasa tuua suure kahju. Kodukindlustuse hinda saab arvutada ja erinevaid kaitseidvalida siit.

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.