If Kindlustuse blogi

Ülevaade: millist kaitset pakub lemmikloomakindlustus?

Foto: Shutterstock

Koera või kassi peresse võtmisega võtab omanik tema eest ka vastutuse. Kindlasti tuleb mõelda sellele, et kui lemmik haigestub või juhtub temaga õnnetus, võivad ravikulud osutuda üsna kopsakaks.

Et raviarvete tasumine üle jõu ei käiks, tasub sõlmida lemmikloomakindlustus. Lisaks ravihüvitisele saad lepinguga kaasa veel nii mõnegi olulise kaitse. Loe täpsemalt, mida hüvitab If Kindlustuse lemmikloomakindlustus.

Missuguseid lemmikloomasid saab kindlustada?

If Kindlustuses saab kindlustada nii puhtatõulisi kui ka tõupaberiteta kasse ja koeri  4 kuu vanusest kuni 7 aastaseni. See tähendab, et esimese kindlustuse saab lemmikule osta siis, kui ta saab 4 kuu vanuseks ja viimase aastase kindlustuspoliisi saab osta siis, kui ta on veel 7 aastane.

Kindlustamise hetkel peab loom olema täiesti terve. Kui pere lemmik juhtub parasjagu haiguse küüsis olema, peab ta terveks ravima ja seejärel on võimalik sõlmida kindlustusleping.

If Kindlustuse varakindlustuse tootejuhi Veiko Sepa sõnul on umbes 90% Ifis kindlustutud loomadest koerad. Enim on kindlustatud, muuseas, segaverelisi koeri. Aga ka näiteks saksa lambakoeri ja retriivereid.

Mida kindlustus katab?

Muidugi hüvitab lemmikloomakindlustus õnnetuse või ootamatu haiguse tagajärjel tekkinud terviseprobleemide ravikulud (sh visiiditasu). Samuti näiteks kulutused, mis on tehtud veterinaari määratud ravimite ostmiseks. Kuid see ei ole ainus hüvitis, mille lepingusse kirja saab panna.

Hüvitis makstakse välja ka juhul, kui pere lemmik haiguse või õnnetusjuhtumi tagajärjel hukkuma peaks. Hukkumise all peetakse silmas ka eutanaasiat veterinaarsetel näidustustel. Tähele tasub aga panna, et hüvitist ei saa, kui looma haigus algas enne kindlustusperioodi algust.

Kui lemmikloom kaob või varastatakse

Kindlustusjuhtumiks peetakse ka lemmiklooma röövimist või vargust või kadumist. See tähendab, et loomaomanikul on õigus hüvitisele, kui looma ei ole leitud 90 päeva jooksul alates päevast, mil kindlustusvõtja teatas kindlustusele looma vargusest või kadumisest.

Välja makstakse dokumentaalselt tõendatud mõistlikud ja vajalikud kulutused, nagu näiteks kadunud looma kohta kuulutuste avaldamine, leiutasu, leidja või hoiukoha kulu looma hooldamiseks (toit jms).

Kui reis jääb ära

Lemmikloomakindlustusest on abi ka siis, kui loomaomanikul või tema pereliikmetel tekib lemmiku tõttu reisitõrge. Hüvitis on võimalik saada juhul kui plaanitud retk jääb ära või tuleb katkestada, sest loom jääb ootamatult haigeks või vajab näiteks vigastuse tõttu elupäästvat operatsiooni.

Muidugi tuleb enne lepingu sõlmimist tutvuda ka välistustega. Näiteks ei kata kindlustus üldjuhul väljaspool Eestit tehtud ravikulusid, hammaste parandamisega seotud kulusid, vaktsineerimist, allergia ravi, samuti pärilike, kaasasündinud ja krooniliste haiguste ravi ning veel mõningaid kulutusi.

If Kindlustuse lemmikloomakindlustuse tingimustega saad lähemalt tutvuda siin.

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.