If Kindlustuse blogi

Unustasin katuseakna lahti ja vihma hakkas sadama: kas kodukindlustus tuleb appi?

Õnnetus ei hüüa tulles ja vahel võib loodusõnnetusele sarnanevate tagajärgedega lõppeda ka mõni inimlik viga, mis on alguse saanud hooletusest.

Esimesena tulevad tõenäoliselt inimlikest vigadest rääkides pähe tulekahjud, kuid tegelikult võib hooletusest või hajameelsusest alguse saada ka hoopis veega seotud kahju.

Näiteks on kliendid If Kindlustuse poole nii mõnigi kord pöördunud küsimusega, et kui maja katuseaken unustatakse lahti ja vihma hakkab sadama ning kodu saab kahjustada, siis kas kodukindlustus hüvitab sellised hooletusest tingitud kahjud.

If Kindlustuse varakindlustuse tootejuht Veiko Sepp ütleb, et sellised kahjud kuuluvad reeglina ikkagi koguriskikindlustuse all hüvitamisele.

“Katuseakna lahti unustamine kuulub ootamatute kahjude sekka. Mõistagi soovib kindlustus sellistel juhtudel kliendilt selgitust ja selgust, et katuseakent ei jäetagi tavapäraselt pikemaks ajaks hooletult lahti,“ selgitas ta.

Ta tõi ka välja, et see pole Eestis just tavapärane, et sellisest hooletusest tingitud kahjud hüvitatakse. „If Kindlustus koguriski paketi alt on siiski võimalik saada hüvitist kuni 3000 euro ulatuses selliste kahjude likvideerimiseks. Tavapäraselt on sellest piisavalt, et tekkinud kahjustused parandada,“ selgitas Sepp.

Kodukindlustuse ja koguriskikindlustuse paketi kohta saab lähemalt lugeda siit.

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.