If Kindlustuse blogi

Uued kindlustuskaitsed: If Kindlustus uuendas kodukindlustuse tingimusi

Foto: Shutterstock

If Kindlustuse varakindlustuse tootejuht Veiko Sepp ütleb, et aprilli teises pooles uuendati If Kindlustuse kodukindlustuse tingimusi ja lisati neisse mõningaid uusi kindlustuskaitseid.

Missugused on uued kindlustuskaitsed?

Sepp selgitab, et näiteks ei arvestata If Kindlustuse kõige laiema kaitsega paketis – koguriskipaketis – enam omavastutust, kui kahju on põhjustanud kolmas isik.

Näiteks kui ülemine korterinaaber on põhjustanud veeavarii, hüvitab If Kindlustus kahju omavastutuseta.

Aprilli lõpust alates on koguriskipaketis kaitse all lemmikloomade kodule ja kodus olevale varale põhjustatud kahjud. Lisaks hüvitab If Kindlustus edaspidi kindlustusvõtja kolme kuu laenumaksed, kui kodu on kindlustusjuhtumi tõttu muutunud elamiskõlbmatuks.

Koduse vara kaitse ja vastutuskindlustus endiselt olemas

Muidugi on kodukindlustusega koos endiselt võimalik kindlustada ka kodus olevaid asju ning samuti vastutust kolmandatele isikutele põhjustatud kahjude eest.

Ehk kui tormiga läheb hoovist lendu mõni ese, mis lõhub naabermaja akna või naabrite maja ees pargitud auto, on see eraisiku vastutuskindlustusega kaitse all.

Kahjujuhtumist teata viivitamatult

Kahjujuhtumist soovitab Sepp alati teavitada viivitamatult.

“Hilisem teatamine ei tähenda küll negatiivset kahjuotsust, aga kahju põhjuse jaoks tõendite saamine võib osutada märksa keerulisemaks,” põhjendab ta. Ning viitab, et samuti on kliendil endal ilmselt ebameeldiv elada kodus, mida ei ole kahjujuhtumi järgselt korda tehtud.

Koguriskipaketi üks lisaboonus on ka Koduabi 24/7 olemasolu. See aitab klienti juhtudel, kui näiteks ukselukk on katki ja ei pääse koju või kui on veeavarii ja vajadus kiirelt sekkuda.

Kodukindlustuse kohta saad lugeda lähemalt siit.

Kodukindlustuse/vastutuskindlustuse hinda saad arvutada siit.

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.