If Kindlustuse blogi

Vana elektrijuhtmestik võib olla ohtlik nii sinu varale kui elule

Vana elektrisüsteem võib tekitada hulga õnnetusi.Foto: Shutterstock.

Kütteperiood on käes ja paraku algas see tänavu traagilisemalt kui eelmistel aastatel – tulekahjudes on hukkunud juba 33 inimest. Üks sage õnnetuste põhjus on elektripaigaldiste või elektriseadmete vale kasutamine, nende hooldamata jätmine või vananenud elektrijuhtmestik.

Tulekahjude kaks suurimat põhjust ongi nimelt amortiseerunud elektrisüsteem ja tulekolded – õnnetuse puhkemine on siin vaid aja küsimus. Päästeameti andmetel on elektrist alguse saanud tulekahjudes sel aastal hukkunud juba vähemalt 9 inimest. Selleks, et kõige hullem ära hoida, tasub aeg-ajalt lasta spetsialistil üle vaadata enda elektrisüsteem.

Elektritööd võivad olla väga ohtlikud – tulekahju võib tekkida ka siis, kui elektritöid on tehtud hooletult või oskamatult, näiteks liidetud omavahel valed juhtmed. If Kindlustuse varakindlustuse tootejuht Veiko Sepp soovitab elektrisüsteemi lasta üle vaadata kindlasti sertifitseeritud elektrikul. “Ühelt poolt on tegu sinu varaga, teiselt poolt võib see ära hoida tõsiseid õnnetusi ja tervisekannatusi,” ütleb ta. 

Turvatunde suurendamiseks tasub ka enda kodu kindlustada. If Kindlustuse kodukindlustus hüvitab sulle tulekahjust või selle kustutamisest tekkinud kahjud ning kaitse all on ka kindlustusobjekti sisemine elektriline või mehhaaniline rike. Viimane kehtib koguriskipaketi ostmisel.

Kodukindlustuse kohta saad lähemalt lugeda ja hinda arvutada SIIT.

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.