Varast ei huvita jalgratta mark ega maksumus – kindlusta oma sõiduvahend rattakindlustusega!

Rattakindlustus võib päästa ootamatult suurtest väljaminekutest.Foto: Shutterstock

Aina soojemad ilma kohe kutsuvad ratta selga. Ometi kipuvad rattad sageli magusaks saagiks ka pikanäpumeestele olema. Kuidas oma vara kaitsta ootamatute varguste või ratta purunemise eest, et see sinu rahakotile liiga rängalt ei mõjuks?

Rattakindlustusega saab kaitsta nii tavalisi, kui muidugi ka aina enam liikluses silmatorkavaid elektrilisi jalgrattaid. Siinkohal ei ole vahet, kas tegemist on eriti ägeda maastikurattaga või lihtsa linnarattaga, millega tänavatel kulgeda. Kindlustada saab neid ühtemoodi. Küll aga tuleb meeles pidada ühte asja – kindlustada saab kuni 1500 eurot maksvaid rattaid ning sõiduvahend peab olema kindlasti töökorras ja kahjustamata. 

Rattakindlustuse kaitse ulatus on suur. See tähendab, et kindlustuse eesmärk on kaitsta omanikku alates väiksematest õnnetustest, kus puruneb mõni osa rattast kuni ka ratta vargusteni välja. Kindlustuskaitse kehtib kogu maailmas. Seda on hea teada, kui on soov külastada teisi riike näiteks matkamiseks, treeninguteks või rattavõistluseks. Täpsemalt saab rattakindlustuse hinda arvutada ja selle tingimustega tutvuda siin.

Kui jalgratta hind on kallim kui 1500 eurot, siis neid saab kindlustada If Kindlustuse kodukindlustusega.

Küll aga tasub meeles pidada, et näiteks trikirattaid rattakindlustusega kaitsta ei saa. Samuti ei laiene kindlustuskaitse ratta tarvikutele, nagu näiteks spidomeetrid, lukud, korvid, kiivrid või muu taoline.

Pisike omavastutus parem kui auk rahakotis

Ratta kindlustamisega kaasneb ka kindlustusjuhtumi korral pisike omavastutust, kuid see võib olla köömes selle kõrval, milliseid kahjusid muidu kanda tuleb. Omavastutuse suurus jääb 30-80 euro vahele ning see oleneb ratta ostuhinnast. Kui ratas langeb varguse ohvriks, siis on omavastutus kahekordne. Seega tasub olla hoolikas ning ratast korralikult lukustada.

Jalgratta varguseid juhtub kahjuks liiga tihti

Aastatepikkune statistika näitab, et igal aastal varastatakse 600-800 ratast, mis teeb 2-3 ratast päevas. Ja kuigi õnneks on näha mingisugust väikest langust rattavarguste suhtes, siis endiselt tasub oma rattast hoolega hoida.

Eriti varmad on vargad näppama rattaid trepikodadest, koridoridest või lukustamata kuuridest. Seega on eriti oluline, et sa ei hoiustaks oma ratast lohakalt ning lukusta oma ratas ka koduses kuuris või muus hoiukohas kvaliteetse lukuga. Nii on sinu ratas tunduvalt paremini kaitstud. 

Kui otsustad rattaga mõnda suuremasse kaubanduskeskusesse minna, siis võimalusel leia rattale koht, kus ta seisab kaamera vaateväljas ning kindlasti lukusta ka ratas siis, kui lähed vaid hetkeks näiteks poest vett ostma.

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.